Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg satt og koste med lille Dixie og bare så litt på øynene og tennene hennes, men så så jeg at hun hadde et hår eller noe på øyet.. Er det mulig å ta det bort eller er det ubehagelig for hunden?? o.O :)

Skrevet (endret)

Jeg pleier vaske hendene,og så tar fingeren forsiktig borti håret,så pleier det følge med på fingern :) Hvis ikke så får jeg det ut på en eller annen måte. Er ikke godt med hår på øyet,så tror i lengden at det er bedre å prøve å ta det ut. Men ikke hvis det er veldig vondt for hunden selvfølgelig.

Edit: Snek seg inn litt dialektskriving:p

Endret av LilleZara
Skrevet

Jeg pleier vaske hendene,og så tar fingeren forsiktig borti håret,så pleier det følge med på fingern :) Hvis ikke så får jeg det ut på en eller annen måte. Er ikke godt med hår på øyet,så tror i lengden at det er bedre å prøve å ta det ut. Men ikke hvis det er veldig vondt for hunden selvfølgelig.

Edit: Snek seg inn litt dialektskriving:p

Okei :) takk! da prøver jeg det! får håpe det går bort! ;)

Skrevet

Tørker ut beardishår fra bostonøyne flere ganger om dagen, jeg.. Nå er hun nok ganske vant til det, men det virker som om hun synes det er greit for henne å få det vekk, ja.

Bare gnir litt på det lukkede øyet - og får håret utpå en av sidene, også gnir jeg det forsiktig ut med en finger. Er ikke spes. opptatt av om man tar på selve øyet, men prøver såklart å være så forsiktig som mulig.

Susanne

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
    • Er det sånn at hunder kun kan gå overens med andre hunder? Og ingen andre dyr? Det samme med katt. Kun med andre katter? Hvis det er så vanskelig å få katt og hund sammen? Er det generelt lettere å få voksne hunder til å gå bra sammen med valper enn andre dyr? Synes det er kjekt å lære.
    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...