Gå til innhold
Hundesonen.no

Transport av bur fra Leto til Oslo?


Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Da jeg skal hente en hund med fly 13/14 januar, må jeg låne et flybur av oppdretteren min. Problemet er at hun bor laaaangt borte, og jeg jobber hele uka, så hun får ikke levert buret, og jeg får ikke hentet.

Derfor lurer jeg på, finnes det noen som har god plass baki bilen sin så de har plass til et sammenlagt flybur? Når det er satt sammen er det ca 70 cm høyt, så det tar en del plass, også sammenlagt. Vil tro det er omtrent en meter langt eller så, og en 50 cm bredt, max? Ikke helt sikker på målene. Når det er sammenlagt vil det jo bli omtrent halve høyden eller litt mer, beregn en halvmeter eller deromkring tenker jeg.

Om ett eller annet kjempesnilt menneske med god plass i bilen sin har veldig veldig lyst til å transportere dette buret for meg fra Letohallen til Oslo, så blir jeg kjempekjempeglad!

Oppdretteren min er på Leto 29.12, og er ved ring 8, ring 1 og ring 3 i løpet av dagen.

Håper noen har anledning til dette! Takk på forhånd. :)

Skrevet

Jippiii .Det var altfor lenge siden! Kan dessverre ikke hjelpe deg men måtte inn og si MORN :lol:

Når jeg får en sånn mottagelse så gjør det jaggu ikke noe som helst at du ikke kan hjelpe! :lol: Takk, og morn til deg og!

Hvordan hund????

En etna-hannhund på ca 2,5 år. Skal lage en egen tråd om ham tenkte jeg. :ahappy: 9 championtitler. :ahappy: Og en nyydelig hund. :D

  • Like 2
Skrevet

WOW - så spennende, da!

Jeg har masse plass i bilen (halvtom Hiace) - og skal være der på torsdagen (29) - ring 10...

Har forsåvidt en sånn flykasse hjemme også (dog kanskje en str. mindre)...

Susanne

Skrevet

Åh Susanne, du er en engel! Det hadde vært superdupert hvis du hadde mulighet til å ta det med. :ahappy: Jeg tror det er omtrent så stort som ca 70cm høyt jeg må ha, han er 50cm i mankehøyde. Kan du ikke sende meg en pm med telefonnummer, så kan du og oppdretter utveksle nummer og ordne sånn? Jeg er forøvrig på jobb på torsdag, fram til 15.45, vet ikke om du er ut hele dagen på Leto eller om du reiser tidlig, eller hvordan dagen din blir. Skal jeg eventuelt møte deg noe sted og hente det? Jobber på veterinærhøyskolen, så evt kunne du levert det der hvis det er enkelt for deg, eller ja. Det ordner seg. :ahappy:

Skrevet

Jeg har også planer om Leto den torsdagen og kan da ta med buret nedover, Men det skulle det skjære seg kan vi iaf fikse slik at buret blir hentet hos Susanne senere så slipper hun kjøre inn til byen liksom. Jeg vet hvor hun bor jeg, også har hun sikkert en god kaffekopp og litt skravlings til burhentere, ikke sant Susanne ;)

Skrevet

Ah, hvis du får det med, så er jo det enda enklere, T! Da slipper både Susanne og jeg å styre med henting/levering. :ahappy: Men får du plass til det baki der? Det er eneste grunnen til at jeg ikke spurte deg først, for jeg trodde det var mindre plass baki bilen din.. Men, det har kanskje noe med at det alltid er så himla mye baki der når jeg er med, bacon og røyk og sånn.. :lol:

Skrevet

Ah, hvis du får det med, så er jo det enda enklere, T! Da slipper både Susanne og jeg å styre med henting/levering. :ahappy: Men får du plass til det baki der? Det er eneste grunnen til at jeg ikke spurte deg først, for jeg trodde det var mindre plass baki bilen din.. Men, det har kanskje noe med at det alltid er så himla mye baki der når jeg er med, bacon og røyk og sånn.. :lol:

Jeg får iaf plass til mitt eget XL-bur, deler det i to, så da burde det vel gå med et mindre et. Verre er det når du Harry-shopper, DA er det trangt om plassen da :lol: Planen er iaf å dra til Leto, men ryker den kan Susanne ta det med hjem så henter vi det der :)

Skrevet

Da løser "Tøfflus" og jeg det på Leto - vi pleier å møtes på sånne steder, vi...

(Ellers er mob. min: 413 06 105)

Og ja - gjerne slippe å kjøre inn til by'n... ( :w00t: )

Susanne

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...