Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I går var det jo som kjent julaften og vi hadde besøk av min bror. Da han kom var han litt brå, men ikke noe voldsomt unormal, men Lotte fikk helt hetta. Broren min lagde en liten plystrelyd i hånda, sikkert for å tulle litt med henne, men hun ble skikkelig skeptisk - og det varte hele kvelden. Ikke snakk om at hun skulle nærme seg han der raringen. Hun var veldig lav og løp ut av rommet hver gang han reiste seg, passet på hvor han befant seg hele tida.

Utrolig rart at hun skulle reeagere sånn? Vi passer en annen hund akkurat nå, vet ikke om hun er rar pågrunn av det? Han var her i mange timer, men hun var like rar hele tida.

Vi har jo unger inn og ut av huset hele tida, mange folk som gjør "rare" ting, hun burde jo takle sånt, tenker jeg. Ble faktisk litt oppgitt jeg. Vi skal jo ut og konkurrere og ha tannvisning til mange rare dommere. Ja det er når en ting, men er liksom ikke vant til at hunder friker ut sånn. Hun er jo ei forsikitig frøken altså, men hallo.

Noen tanker?

Skrevet

Har hun hilst på broren din før?

Hvordan holdning har han ovenfor hunden?

Hvordan var hun mot de andre?

Har du lagt merke til at hun har reagert på menn som er lik broren din f.eks?

Skrevet

Ja hun har hilst på han før, senest dagen før men det var utendørs. Han er litt brå, men ikke noe som jeg har tenkt på som et problem. Han lot henne være helt i fred og vi overså henne alle sammen da hun syntes han var skummel. Hun har reagert på en mann før som peivet med armene. Hun er ikke overstrømmende til noen fremmede, men ikke redd. Til de andre var hun som vanlig og da min far kom senere på kvelden var hun hoppete og glad. Men denne broren hilste hun ikke på. Lot seg ikke overtale med lammelår engang. Som han prøvde å lokke henne med før han gikk. Rare hunden.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...