Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Sleng deg på tog med meg :D

Gjetter jeg rett når jeg sier at man er nødt til å ringe togfolka for å si at man skal ha med hund, eller er det nok å bare dukke opp når man skal dra?

Hehe, det er bare å ta det toget du vil. På denne strekningen tar vi nok lokaltog, og der er det en vogn man kan sitte i med hund, mens på regiontog er det satt av åtte plasser for dem med hund. Man trenger ikke reservere plass.
  • Svar 52
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg kan også plukke opp noen dersom det er behov for det Mine nærmeste stasjoner er Eidsvoll, Eidsvoll Verk og Dal, og jeg har to sitteplasser Edit: Om det er interesse for det kan samboeren høre

Æsj... jeg vil bo nærmere... Det hadde vært nyttig for meg og Pippi, jaja... Anbefaler ikke Sandra som kartleser Edit: glemte jo å si at det var et bra tiltak

Jeg vil veldig gjerne være med

Skrevet

Men da er det bestemt at vi skal være på Trandum?

Hvem trenger å bli hentet på togstasjon? Greit å koordinere litt, så KensingtonGate og jeg vet hva vi skal plukke opp hvor og når. Mine nærmeste stasjoner er Dal og Jessheim, og jeg har altså én sitteplass i bilen.

Skrevet (endret)

Jeg kan også plukke opp noen dersom det er behov for det :rofl: Mine nærmeste stasjoner er Eidsvoll, Eidsvoll Verk og Dal, og jeg har to sitteplasser :)

Edit: Om det er interesse for det kan samboeren høre om vi kan få være på verkstedtomta til Veidekke på Jessheim, der er det asfaltert og kanskje mulighet for at vi kan få låne en hall og være inne :w00t:

Endret av Bøllefrøken
  • Like 2
Skrevet

Jeg kan også plukke opp noen dersom det er behov for det :rofl: Mine nærmeste stasjoner er Eidsvoll, Eidsvoll Verk og Dal, og jeg har to sitteplasser :)

Edit: Om det er interesse for det kan samboeren høre om vi kan få være på verkstedtomta til Veidekke på Jessheim, der er det asfaltert og kanskje mulighet for at vi kan få låne en hall og være inne :w00t:

Spør gjerne om det - det er ikke ideelt å løpe på asfalt, men det er godt med litt "halltrening" siden D4A er inne.

Skrevet

Om vi får være inne i hallen er det betonggulv. Ikke ideelt og løpe på, men noe en ofte må på utstilling, så det er kanskje greit å trene på. Skal få samboeren til å forhøre seg i morgen :-)

Skrevet

Jeg har 5-seter, men spørs om det blir trangt med 5 hunder, da... :P Min nærmeste togstasjon er Kløfta, ellers er Jessheim og Gardermoen også innen grei rekkevidde.

Hadde jo vært flott om vi kunne trene på Veidekke Jessheim. :)

Skrevet

Blir dessverre ikke noen trening på meg heller (og vi hadde trengt det!), fordi jeg skal til legen på onsdag, og skal være sjuk torsdag og litt fredag, og ikke til lege i morgen og være sjuk onsdag og litt torsdag, som jeg først trudde. :(

Skrevet

Jeg har 5-seter, men spørs om det blir trangt med 5 hunder, da... :P Min nærmeste togstasjon er Kløfta, ellers er Jessheim og Gardermoen også innen grei rekkevidde.

Hadde jo vært flott om vi kunne trene på Veidekke Jessheim. :)

Bare koselig med litt nærkontakt da ;) Lyst å plukke meg opp enten 12:24 eller 12:48 på Kløfta? Det tidspunktet som passer deg best ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...