Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Sleng deg på tog med meg :D

Gjetter jeg rett når jeg sier at man er nødt til å ringe togfolka for å si at man skal ha med hund, eller er det nok å bare dukke opp når man skal dra?

Hehe, det er bare å ta det toget du vil. På denne strekningen tar vi nok lokaltog, og der er det en vogn man kan sitte i med hund, mens på regiontog er det satt av åtte plasser for dem med hund. Man trenger ikke reservere plass.
  • Svar 52
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg kan også plukke opp noen dersom det er behov for det Mine nærmeste stasjoner er Eidsvoll, Eidsvoll Verk og Dal, og jeg har to sitteplasser Edit: Om det er interesse for det kan samboeren høre

Æsj... jeg vil bo nærmere... Det hadde vært nyttig for meg og Pippi, jaja... Anbefaler ikke Sandra som kartleser Edit: glemte jo å si at det var et bra tiltak

Jeg vil veldig gjerne være med

Skrevet

Men da er det bestemt at vi skal være på Trandum?

Hvem trenger å bli hentet på togstasjon? Greit å koordinere litt, så KensingtonGate og jeg vet hva vi skal plukke opp hvor og når. Mine nærmeste stasjoner er Dal og Jessheim, og jeg har altså én sitteplass i bilen.

Skrevet (endret)

Jeg kan også plukke opp noen dersom det er behov for det :rofl: Mine nærmeste stasjoner er Eidsvoll, Eidsvoll Verk og Dal, og jeg har to sitteplasser :)

Edit: Om det er interesse for det kan samboeren høre om vi kan få være på verkstedtomta til Veidekke på Jessheim, der er det asfaltert og kanskje mulighet for at vi kan få låne en hall og være inne :w00t:

Endret av Bøllefrøken
  • Like 2
Skrevet

Jeg kan også plukke opp noen dersom det er behov for det :rofl: Mine nærmeste stasjoner er Eidsvoll, Eidsvoll Verk og Dal, og jeg har to sitteplasser :)

Edit: Om det er interesse for det kan samboeren høre om vi kan få være på verkstedtomta til Veidekke på Jessheim, der er det asfaltert og kanskje mulighet for at vi kan få låne en hall og være inne :w00t:

Spør gjerne om det - det er ikke ideelt å løpe på asfalt, men det er godt med litt "halltrening" siden D4A er inne.

Skrevet

Om vi får være inne i hallen er det betonggulv. Ikke ideelt og løpe på, men noe en ofte må på utstilling, så det er kanskje greit å trene på. Skal få samboeren til å forhøre seg i morgen :-)

Skrevet

Jeg har 5-seter, men spørs om det blir trangt med 5 hunder, da... :P Min nærmeste togstasjon er Kløfta, ellers er Jessheim og Gardermoen også innen grei rekkevidde.

Hadde jo vært flott om vi kunne trene på Veidekke Jessheim. :)

Skrevet

Blir dessverre ikke noen trening på meg heller (og vi hadde trengt det!), fordi jeg skal til legen på onsdag, og skal være sjuk torsdag og litt fredag, og ikke til lege i morgen og være sjuk onsdag og litt torsdag, som jeg først trudde. :(

Skrevet

Jeg har 5-seter, men spørs om det blir trangt med 5 hunder, da... :P Min nærmeste togstasjon er Kløfta, ellers er Jessheim og Gardermoen også innen grei rekkevidde.

Hadde jo vært flott om vi kunne trene på Veidekke Jessheim. :)

Bare koselig med litt nærkontakt da ;) Lyst å plukke meg opp enten 12:24 eller 12:48 på Kløfta? Det tidspunktet som passer deg best ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...