Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Går det ann å sjekke om en hund er forsikret uten forsikringsnr?

Jeg passet på en bordercollie/golden retriver for moren min, og tok over den for ett par mnd tilbake. Han er 7 mnd. Det som er , er at jeg ikke har lyst til å gå i samme fella som jeg gjorde med den italienske mynden min.

vi har hatt vetrinærskjekk på han, der det viser at han er helt frisk, men om det så skulle være noe som skjer, så er forsikringen grei å ha.

Jeg lurer på om det er noe ugler i mosen på gang, ettersom min mor ikke svarer meg når jeg spørr om dette.

Skrevet

Det finnes mange ulike forsikringsselskap, så da tror jeg nok du må få hundens chipnummer og ringe til de ulike selskapene, forklare situasjonen og høre om det er tegnet forsikring på den.

Vanlige forsikringsselskap er Agria, Gjensidige, IF og Storebrand - men om det er din mors hund vet du kanskje hvor hun pleier å tegne forsikringer.

Skrevet

Jeg fikk telefon fra hun nå, der hun sier at han har vært forsikret, men hun har ikke reg nr, eller forsikringsnr, eller vet hvor bikkja har vært forsikret.

Er det da like enkelt for meg å forsikre han som blanding (han er blanding) og bare skrive "vet ikke" på om han har vært forsikret?

Skrevet

Hvis han er forsikret så er det vel kjedelig å betale dobbelt opp hvis du skal tegne en ny forsikring?

Jeg hadde ringt agria og spurt de der slik de andre her foreslår :)

Guest Belgerpia
Skrevet

Det er vel greit å anta at hunden IKKE er forsikret tenker jeg, så da er det bare å ID-merke den og forsikre den - og da kan du velge det forsikringsselskapet du vil.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...