Gå til innhold
Hundesonen.no

hei igjen alle sammen :)


Guest L.M

Recommended Posts

Skrevet

Hei alle sammen, nå er jeg til bake, jeg skrev jo noen innlegg om en Basenji valp jeg skulle få i vinter :)

jeg har begynt i jobb siden dette i dyrebutikk faktisk :) tropehagen zoo, etter som svangerskaps permisjonen gikk ut.

det har vært noen haktiske måneder, med nå valp og jobb men så ble jeg minnet på forumet av oppdretteren faktisk så kom på at nå fikk jeg ta meg en tur innom igjen, og ja som dere skjønner har jeg fått sporet opp oppdretteren min :D

det var jo noen her inne som lurte ang oppdretter, og jeg vsite svært lite siden valpen min var en presang fra min mann og jeg viste bare at han skulle hente den på larkollen.

det viste seg at valpen min var fra et ups kull hos forverten til oppdretter.

men jeg fikk til slutt se papirene på foreldra og der stod jo eier og oppdretter navn :)

Så etter jeg fikk kontakt med oppdretteren har ting ordnet seg, hu er kjempe kosleig, og selv om hu ikke hadde godkjent og faktisk ikke viste om kulle så har hun sagt ja til å registrere Shani og de andre valpene fra kulle. så da får jeg stamtavla og registrering i NKK :)

Shani komme fra:

Doberguard Kennel

Jeanette Strand

håper å kanskje stille henne til høsten :)Jeanette sier hu kan hjelpe meg :)

Her er faren til Shani, Marco :)http://www.doberguard.net/Marco.html

så kan jo være muligheter for shani også for hun er som snytt ut av nesa på faren :)

skal legge ut noen nyere bilder av Shani til kvelden :)

hu er helt fantastisk snill og rolig og ikke noe prob å ha med på jobben, som hu stadig er også :)

så har vi vært på valpe kurs der hun kom ut som yngste og beste så det var moro :)

Skrevet

...og selv om hu ikke hadde godkjent og faktisk ikke viste om kulle så har hun sagt ja til å registrere Shani og 2 valper til fra kulle.

Beklager om jeg heller litt kaldt vann i blodet ditt her, men jeg tror det bør nevnes.

Høres ut som du sier at oppdretter har plukket ut bare noen av valpene i kullet og ikke registrert alle/hele kullet...?

Det er ikke tillatt, og er etter NKKs syn forbudt. Får de vite om det, kan hele kullet gjøres uregistrerte som "straff". NKK krever at HELE kullet skal registreres.

Sitat fra linken:

"

NKK innfører nye regler for registrering av valpekull født etter 1. juli 2009. Det innføres obligatorisk registrering av alle valpene i et kull og hele kullet skal registreres samtidig."

"NKK gjør uttrykkelig oppmerksom på at dersom det gis falske eller feil opplysninger ved registreringen, kan dette medføre at kullet senere avregistreres med de konsekvenser dette kan medføre uten at NKK kan holdes ansvarlig."

Skrevet

er bare 3 valper :)beklager at jeg sa det så det kunne missforstås :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...