Gå til innhold
Hundesonen.no

hjemløs(? )ukastrert hannkatt..


Sissi

Recommended Posts

Skrevet

Vi har en ukastrert fillekatt hengene rundt husveggene her, han terroriserer både hønsa og våre 2 katter.. her i kveld så ser jeg plutselig fillekatt står på verandan vår i 2 etg og kikker inn på oss! før han kaster seg over katten vår (som bruker verandra døra som sin personlige inngangsdør) Dette var dråpen altså, nå vil jeg ha denne fillekatta vekk! Naboer forteller den har hengt rundt her i noen år.. og tidligere huseier av nabohus som matet han.( hun har flyttet).. Vi har jo en kattunge på 3 mnd som liker og være på verandaen ,men jeg er redd han skal bli offer for fillekatt, så nå kan jeg ikke engang ha verandadøra oppe for og lufte, det er ingen trapp opp dit, man må klarte på en levegg for og komme seg opp..

Noen forslag til hvordan vi kan bli kvitt dette problemet. Vi har prøvd hageslangen, bøtter med sitronvann/ såpevann osv.. han lar seg IKKE skremme vekk, så flere forslag på og skremme han tviler jeg virker.

Hundene har jaget han også, det var selvsagt ikke planen.. Doffen fikk en klo i øyet.. så dette er ikke en pus man spøker med.

Så er det virkelig ingen man kan kontakte ang slike problem? dyrebeskyttelsen osv har jeg ikke mye tro på da tviler denne sky og "ville" katten vil roe seg ned hos folk..

Skrevet

Rapporter inn løskatten du, og si at han er til fare for både andre og seg selv, at han ikke mates eller bor noe sted i umiddelbar nærhet, og generellt er et problem i nabolaget.

Mattilsynet er vel rett instans å ringe i første omgang.

Skrevet

Takk for tips :) Skal få mannen min til og ta en tlf til dem jeg..

Jeg kan jo ikke garantere han ikke har et hjem en plass, er mye hus rundt om her. Men de nærmeste naboene påstår iallefall han er hjemløs.. men han ser ikke spesiellt tynn eller noe da, ser helt normal ut.

Skrevet

Ring dyrebeskyttelsen, be om å få låne fangstfelle og tilby dere å ta den med til vet. for å sjekke for chip og eventuelt avlive. Da pleier dem å få fart på seg. :innocent:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...