Gå til innhold
Hundesonen.no

Innbildt eller ekte kjærlighet?


ida

Recommended Posts

Skrevet

Fibi har fått seg en dyrebar baby, som hun sover med om natten, bærer rundt med på tur, legger forsiktig i fanget på oss, når hun trenger litt barnefri. Hun har også reddet den diverse ganger fra den siikre drukningsdød, da den hr det med å lande langt uti vannet gang på gang. Den piper fært når den blir klemt på, så det er best å bære den forsiktig, forsiktig, så den ikke gråter. Den kommer aldri med en lyd, så lenge den blir passet på av en overraskende kjærlig Fibi.

Vi er litt usikre på om den nye omsorgen for den gamle anda er etablert av oss, fordi vi har ledd av henne og brukt kosestemme og hausa litt oppunder dette, fordi hun er så god når hun steller med den "lille", eller om hun kan få innbildt sånn ut av det blå av seg selv, bare fordi babyen trenger hennes omsorg? Siste løpetids første dag var 8 mars. Litt seint med innbildte babyer, vel. Hun kan godt legge igjen ungen i sofaen hos Scilos også, og ellers er hun vel heller mindre sur enn vanlig på andre bikkjer og slikt. Hun har alltid litt store patter og hengeskinn under buken (nei, ikke tykk), jeg får heller ikke ut melk av pattene, men har bare såvidt prøvd å melke henne... Hun har jo hatt innbildt før, men da var hun ikke sånn. Da var hun mer fjern og rar, liksom.

På grunn av kameratrøbbel presenterer vi valpen slik. Den er ikke helt maken, men likner mye. Kan være en nær slektning, kanskje:

pink_sweetie_duck.jpg

Skrevet

Cosmo driver på sånn med en pingvinbamse hanhar fått med fra oppdretter. Han vasker den, sover med den og vil at vi skal ha den. Innimellom blir den borte og da er han virkelig overlykkelig når vi tar den fram fra under sofaen. Han velger alltid den over alle andre leker han har. Og det er den eneste leken den andre hunden min ikke får være nær. Sånn har cosmo vært i over ett år. Hvoirfor aner jeg ikke, jeg syns det er søtt:p

Skrevet

Jeg skjønner at dette må være en blanding, her har tydelig den røde tollerfargen blitt vannet ut til rosa.

Ellers er det jo artig at en nova scotia duck tolling retriever kaster nebb. :P

Mari, uten å være særlig til hjelp

Skrevet

Jeg skjønner at dette må være en blanding, her har tydelig den røde tollerfargen blitt vannet ut til rosa.

Ellers er det jo artig at en nova scotia duck tolling retriever kaster nebb. :P

Mari, uten å være særlig til hjelp

Det er veldig koselig at denne andehunden har adoptert en gummiand så til de grader. Den må behandles med ytterst forsiktighet så den ikke piper, må vite .... :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...