Gå til innhold
Hundesonen.no

alt ansvaret ligger på meg


MariaogBrigg

Recommended Posts

Fikk Brigg i Oktober og i begynnelsen var alt helt greit, men etter noen uker lå alt ansvaret på MEG og bare MEG det er kunn jeg som lufter han, gir han mat osv.

Jeg er bare 15år og har ikke tid til å ha det fulle ansveret for hunden, da han var mindre og ikke stueren var det alltid min feil om han hadde et lite uhell, da han var 9månder var han enda ikke 100% stueren siden jeg ikke hadde mulighet til å ta han ut hele tiden, nå er han snart 11 og endelig renslig!

Jeg har basket treninger og andre aktiviteter jeg driver med i tillegg til lekser(er jo ikke mye lekser nå, men begynner på videregående til høsten). Når mamma kommer hjem far jobb er hun for sliten til å lufte hunden, eller så må hun gjøre lekser med broren min eller så må hun spille på den stygge telefonen sin! Jeg er rett og slett lei.

jeg har prøvd å snakke med mamma om det men hun hører ikke etter og sier bare " det var du som ville ha hund var det ikke?"

Jo jeg ville ha hund, jeg har mast om hund helt siden jeg var liten, men vi ble enig om å dele ansvaret før vi fikk han, siden han ikke bare var min men alle sin. Dessuten tror jeg at det er meg hunden liker minst :(

Beklager langt klage innlegg, men må bare få ut frustrasjonen

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dette var da ikke trivelig lesning. Aller minst trivelig må det være for hunden din å bo i en familie som kanskje ikke helt var klare for å ta det ansvaret det er å ha hund. Kanskje du kan sette deg ned og prate alvorlig med moren din, slik at dere finner en ordning som er til å leve med for alle. Det skal jo være gøy å ha hund. Det skal være gøy å være hund, også. Lykke til.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dette høres ut som noe som bør ryddes opp i snarest. Det er ikke verdige forhold for en hund å leve under. Som familie må dere rett og slett ta dere sammen, eller være deres ansvar bevisst å finne et nytt, og verdig, hjem for hunden.

Du sier du er bare 15 år. Da er det faktisk dine foreldres ansvar samme rakker'n hvem som ønsket seg hunden i utgangspunktet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan henge meg på anbefalingen om Collie, men vær nøye på valg av oppdretter og linjer. Det er ikke å stikke under en stol at det finnes mentale brister innad i rasen. En god collie derimot er en enormt kjekk hund å ha! Så gå seriøst inn og møt hunder i flere settinger og se hvordan de tar ting, eventuelt om de har en MH så er jo den fin å få sett om de har filmet den f.eks. 
    • Tiden flyr og lille bebbisen blir snart året. 😱 Hun er fremdeles kanskje 6mnd i sitt eget hode da. 😂 Dagens agenda så slik ut 😴 etter å ha trent litt på fokus med bestekompis whippeten Leo som distraksjon, og så gått ett spor i nytt terreng etter en god times pause i bilen. 😁    Tidligere i mars når vi passet på ett lite småbruk. Fant en fin foss!   et par fra den lille uka vi hadde snø her sørvest. 😂
    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...