Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan var det igjen


Guest lijenta

Recommended Posts

Guest lijenta
Skrevet

Skal så klart til Drammen og stille Urbi og i dag så fikk hun løpetid. Husker ikke hvordan en gjør det i forhold til løpetid og tisper på utstilling. Kan noen hjelpe? Det er jo også noe som en kan bruke for å dempe lukten fra tispa husker heller ikke om det er effektift eller hva det er kan noen hjelpe med det?

Guest Dratini
Skrevet

Løpetisper får lov til å stille og det finnes en spray som heter "Tæve spray" om jeg ikke husker feil, den skal dempe lukten ;)

Skrevet

Løpetisper kan delta på utstilling, og det er ikke nødvendig med noe spray e.l for å dempe lukten, men god gammeldags høflighet er greit, dvs ikke spankulere rett foran hannhundene som skal inn i ringen/kanskje ikke ta tispa inn til ringen veldig tidlig osv. Men dette er noe hannhundene skal tåle, så selv om det kan gjøre ting litt mer krevende for oss ("oss hannhundeiere") så er du i din fulle rett til å være der. Er tispa i tillegg tidlig i løpetiden, er nok ikke interessen helt ekstrem (selv om sånne som min hannhund nok ville vært litt satt ut uansett;)

Skrevet

Regner med at vi er omtrent i samme ring, og da har jeg et stk Chico som gjerne vil hilse litt på Urbi :) Det er en genial måte å gire opp gamlingen på!

Men ellers finnes det en spray som heter Bitch-spray, men den demper bare lukten til baken til hunden. Om Urbi tisser/markerer noe sted, så vil det lukte løpetid. Også er det greit å enten holde henne i bur ringside, ihvertfall ikke la henne svinse oppi andre (men det regner jeg med at du allerede hadde tenkt å unngå).

Er dere i ringen for münster eller setter forresten?

Skrevet

Jeg syns du kan komme å stille det utenfor basenjiringen, så får cosmo noe å tenke på, haha.

neida, men du har din fulle rett til å dra :)

Guest lijenta
Skrevet

Hun har ikke tisset noe mer enn vanlig enda så jeg håper at markeringen ikke blir stor. Hadde fra før tenkt å ta med buret å ha henne i så hun blir liggende der når hun er nærme utstillingsringen. Men ser hun er mer gretten mot den andre tispa i huset derfor spør jeg om den sprayen for å få ned sjansen for at hun blir gretten for det er noe hun aldri eller er også får jeg tenke om hva som blir mest behagelig for damen/er hu bare gretten nå som det startet eller vil det fortsette og er det da like greit å bli hjemme? Får se om damen gir meg svar på det san etter hvert her. Takker for svar om det rundt ringen.

Siri E vi skal være i ringen deres.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...