Gå til innhold
Hundesonen.no

Richo


Richolove
 Share

Recommended Posts

65798_10150109471785638_593230637_8054933_5068682_n.jpgRicho er en snart 2 år gammel Engelsk Setter blanding. Faren er renraset premiert Engelsk Setter og Moren er 1/4 Engelsk Setter og 3/4 Border Collie. De aller fleste som ser Richo er 100% sikker på at det må være Irsk Setter i han, men det er forståelig pga fargen, men den kan forklares. Richo er kjempe glad i andre mennesker og dyr og vil alltid hilse og blir stort sett litt i overkant glad og kanskje noe slitsom. Det er helt klart mange som blir irritert, men de som kjenner han vet hvor herlig og sjarmerendes han er. Han er veldig lydig og kan mange kommandoer, men når vi får besøk av andre eller lignene kobler hjernen ut og alt han ellers kan blir glemt. Men han er ubeskrivelig vakker og ubeskrivelig snill

-Stolt matmor

Jeg får ikke lagt inn bilde, noen tips?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Lilli22

Photobucket er ikke noe du laster ned. det er en side man logger seg inn på og legger alle bildene sine på siden. Så kan man kopiere bilde adresse.

Så bare søk på photobucket på nett så joiner du den siden. =)

Redigert: Ellers hvis du har facebook, og har ett bilde der, så kan du høyre klikke bildet og trykke på "kopier bildeadresse" så tilbake på hundesonen og Trykk derreter på det lille "bilde motivet" som sier "sett inn bilde og så limer du linken inn der. Hvis du skjønner.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Dratini

Grunnen til at bildet ikke kommer opp er at bilder har som oftest .jpg eller .gif som endelse på filen, men om man kun kopierer fra fjasboka så får man ikke opp navnet på bildefilen. Om du har et album med hunden inne på fjasboka, så kan du gå nederst i albumet og trykke på: "Del dette albumet med hvem du vil ved å sende dem denne offentlige lenken" eller kopiere direktelinken som ligger rett under.

Slik som dette:

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.108142212535207.14853.100000182873319&l=2fc3a5966d

Og velkommen inn på Sonen! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det funker ikke å legge inn bildelinken. Jeg prøvde via bilde-ikon funksjonen her, det gikk ikke. Det ser derfor ut til å være noe galt med selve bildelinken?

Limer man bildelinken din inn i nettleseren (som ville vist bildet om linken var rett), kommer denne feilmeldingen opp:

Finner ikke siden du forsøker å gå til.

Du kan ha klikket på en utgått lenke eller feilstavet adressen. Noen internettadresser skiller mellom store og små bokstaver.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvitfarge på hund kan jo være mye forskjellig. Hvitt kan ligge "over" en annen farge i varierende grad. Hunden kan allikevel ha hatt en annen "grunnfarge". Dersom rødfargen i engelsk setter ligger under det hvite kan jo hunden ha arvet kun"underfargen", uten å ha arvet det hvite.

Herregud så dårlig jeg er på å forklare... Har jo hatt fargegenetikk på skolen, men å forklare det til dere var visst ikke lett :P

Nydelig var hunden i alle fall :)

EDIT!

http://student.umb.no/~hhelge/index_ol/pelsfargegenetikk.htm

Spennende link til studentarbeid fra UMB :) Masse om pelsgenetikk på hund. Anbefales!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvitfarge på hund kan jo være mye forskjellig. Hvitt kan ligge "over" en annen farge i varierende grad. Hunden kan allikevel ha hatt en annen "grunnfarge". Dersom rødfargen i engelsk setter ligger under det hvite kan jo hunden ha arvet kun"underfargen", uten å ha arvet det hvite.

Herregud så dårlig jeg er på å forklare... Har jo hatt fargegenetikk på skolen, men å forklare det til dere var visst ikke lett :P

Nydelig var hunden i alle fall :)

Jeg ser hvor mulighetene er, men ville høre eiers forklaring, ettersom hun sa det finnes :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

VEL.. Moren til Richo er helt svart, altså helfarget. Faren er hvit og rød, altså den "rødfargen" Richo har på hele kroppen. Det er bare å legge sammen 2 og 2 er det ikke? Richo er også mye lysere på underkroppen, noe kremhvit kan man si, så han er vel teknisk sett ikke helfarget i den forstand.

Bilde som er lagt til er moren til Richo :)

post-9093-0-73615300-1306515331_thumb.jp

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dette er faren til Richo :)

Det var 2-3 svarte valper og 4-5 "røde", husker ikke helt hvor mange det var i kullet.

Dette er faren til Richo :)

Trodde svart var en fremtredene farge slik at valpene også blir endel sort. men så feil kan man ta.

Fin var han!

Det noen svarte valper også :)

post-9093-0-86141800-1306518673_thumb.jp

post-9093-0-77391200-1306518986_thumb.jp

post-9093-0-92830000-1306519390_thumb.jp

Endret av Miriam
Trippelpost, bruk multisiterings- og redigeringsfunksjonen. Moderator Miriam
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

VEL.. Moren til Richo er helt svart, altså helfarget. Faren er hvit og rød, altså den "rødfargen" Richo har på hele kroppen. Det er bare å legge sammen 2 og 2 er det ikke?

Nei, det vil jeg absolutt ikke si. Fargegenetikk er mye mer komplisert enn at det alltid går an å legge sammen 2 og 2. Så at hunden din er nesten helfarget rød er ikke en selvfølge for den som ikke har satt seg inn i nedarving av farger hos hund ;)

Fin er hunden din uansett! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...