Gå til innhold
Hundesonen.no

Marsvin


Margrete

Recommended Posts

Skrevet

Nå er vel dette litt i grenseland, men ble litt grinete når jeg oppdager at marsvinet jeg kjøpte sist har midd. Nå er jo begge smittet, og de må behandles. Det store spørmålet nå er om jeg har krav på noen form for erstatting fra dyrebutikken? Noen som vet?

Skrevet

Altså, har du skrevet under en kontrakt om kjøpet på marsvinet, så har du ikke rett på noenting. Hvor lenge siden er det du kjøpte h*n? Og skrev du noen kontrakt?

Vi på jobben gir alltid en behandling til dyret og gjør det friskt hvis det viser seg at den får det kort tid etter. Hvor er marsvinet kjøpt ?

Skrevet

Ja, jeg skrev under på en kontrakt... Husker ikke hva som sto i den jeg. Og det lovlig lenge siden, derfor jeg tenker det er litt søkt. Den som fikk midd først (eller er sterkest angrepet) kom i hus 24.desember, og kjøpt på CC vest. Ikke så farlig altså, dyrene skal få behandling uansett, bare lurte.

Skrevet

Ja, har du skrivi under en kontrakt, så får du ikke gjort noe. Jeg hadde en rotte som døde 1 uke etter kjøp, og fikk derfor ikke gjort noe pga kontrakten.

Bare hør med en vetrinær om midd middel, ettersom marsvin iikke skal ha av samme ting som hunder og katter.

Skrevet

Men om den har fått midd nå, og ble kjøpt i desember så er det nok kanskje ikke fra dyrebutikken midden kommer fra heller?

  • 3 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...