Gå til innhold
Hundesonen.no

forsikring


elinebj93

Recommended Posts

Hei.

Nå har jeg endelig fått stamtavlen og alt, så tenkte å sette meg ned å forsikre han nå.

Men, jeg finner ikke medlemsnr som jeg har i nkk, så jeg får 10% på forsikringen.

Så lurte jeg på ett par ting. Nå som han er knekt beinet, så spørr de på agria om han har noen skader nå.. Er det noe dyrere å forsikre han nå som han har en skade ?

Hva ville dere forsikret han med? Jeg har regnet ut at med medisin,rehablitering og forsikringen kommer på 1922. Er dette en ok pris, eller trenger jeg ikke alt dette?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Se på baksiden av hundesport, der er medlemsnr til NKK. Agria vil aldri dekke skader på dette benet om han skader det igjen, siden han hadde skaden før forsikring. Men det vil ikke bli dyrere enn om han ikke hadde skadet seg.

Prisen virker grei, jeg har selv valgt å ha med rehab og medisin i tilfelle skade, da spes medisin til så stor hund er DYYRT.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ah, at det ikke dekker skaden i det beinet der, forstår jeg. Men er det sånn at jeg må sjekke om han er hd fri også? siden de spørr om det?

Hva dekker livsforsikringen?

Jeg har ikke hundesportbladet, så jeg finner det ikke.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Neida, du må ikke sjekke HD, det er der som alternativ for de som forsikrer eldre hunder. OM du ønsker å sjekke han for HD senere kan du det, men han må være minst 12 mndr gammel.

Livsforsikringen gir en viss/avtalt sum ved dødsfall. Jeg har ikke hatt det på mine.

Nytt hundesport kommer i disse dager, så da får du nr ditt :) Ellers står det også på regningen/kvitteringen på nkkmedlemskapet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

ABC medlemsnummer er Agria Breeders Club, så om din oppdretter bruker Agria og er medlem i ABC, får oppdretter visse frynsegoder for hver valp som forsikres hos Agria. Bonuspoeng som senere kan løses inn i paraply, bag, etc.

Du kan enten spørre oppdretter om dette nummeret, eller bare forsikre valpen - du trenger det ikke for å få forsikringen i orden, og det rammer ikke deg - bare oppdretter, om denne er medlem av ABC og dermed går glipp av bonuspoeng.

Angående HD, så vil jeg tro at skjemaet er standard for alle raser, og gjelder de hvor en røntger. HD er neppe det største problemet på italienere.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ok! Da forsikrer jeg han bare når han er blitt frisk, så får jeg se.

Hva anbefaler dere av vanlig forsikring eller livsforsikring?

Jeg ville forsikret ham med en gang.

Du får ikke noe refundert for beinbruddet han har nå. Men om han får annen sykdom i morgen, får du jo refundert for det om han er forsikret fra og med i dag.

Når du sier vanlig forsikring, mener du veterinærforsikring?

Livsforsikring gir deg tilbake kjøpesummen når hunden dør, slik at en får råd til å kjøpe ny hund. Jeg har begge deler (og litt til) på tispa her.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan jeg spørre hvilken medisin hun gikk på? Har selv en hund på 3 år som allerede har fått påvist alvorlig grad av HD. Gått fast på Previcox hittil, men synes virkningen kan diskuteres. Ønsker gjerne innspill på smertestillende - ev injeksjonsbehandlinger som gir tilstrekkelig med lindring uten noe særlig bivirkninger. Vet en del av smertestillende som blir forskrevet i behandling HD og artrose blant annet er  NSAIDS som igjen gir ofte belastning på lever, og nyre over tid. Synes det er vanskelig å finne rette behandlingen da hunden er relativt ung.
    • Du kan nok ta det helt med ro ang. rosa nese.  Jeg har hatt flere valper med rosa nese og de har blitt fullpigmentert fram mot leveringstid, noen litt senere, men sorte har de blitt.
    • Da er han jo ung, på godt og vondt, og kan formes mye. Kurs er uansett gøy og lærerikt.
    • Har litt erfaring med Japansk spisshund. Pelsstell: De 2 første jeg hadde slapp pels 2 ganger i året, hvor mesteparten av pelsen kom ut på veldig kort tid. Endel børsting da, men lite pelsstell ellers. Han jeg har nå gjør ikke det, men har de vanlige røytepriodene vår og høst.  Han krever ikke veldig mye pelsstell utenom røyteperiodene, pleier å børste ham når den blir badet. Anbefaler en hundeblåser for å lette pelsstellet og greit å få tørket dem når de har blitt dusjet.   Aktivitetsnivå: De er med på det meste men mine har egentlig ikke krevd mye. Stort sett fornøyd bare de får en god tur hver dag. Mine har også drevet med alt fra ID-spor til agility og kost seg med det. Lydnivå: Veldig induvidielt, men spisshunder er jo kjent for å ha litt lyd. Mine 2 siste har varslet når det kommer noen, noen ganger men ikke så ofte når noen har gått forbi, men jeg har flere hunder, bla en sheltie som bjeffer for alt så hvor mye lyd det ville vært uten ham vet jeg ikke. Første min bjeffet bare når noen ringte på. Min er stort sett rolig på hotell, når det bare er ham eller med den andre roligere sheltien min. Sjelden de bjeffer hele tiden, har bodd på motell med mange andre japanske spisshunder og ingen av de står å bjeffer hele døgnet. Vet det er flere i JS miljøet som har med sine på båt uten problemer.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...