Gå til innhold
Hundesonen.no

Ap avgjør pelsdyrenes framtid på landsmøtet i april!


millis

Recommended Posts

Skrevet

Ap avgjør pelsdyrenes framtid på landsmøtet i

april!

Dyrevernsalliansen skriver:

Arbeiderpartiet tar opp pels på landsmøtet sitt i april. Her kan DU påvirke utfallet! Selv om veldig mange i partiet er mot pels, er flertallet for. Dem skal vi overbevise sammen!

8.-10. april holder Arbeiderpartiet landsmøte. Da skal de ta opp pelsdyroppdrett. Ap er det største regjeringspartiet. Går de mot pels kan det bety slutten på mishandling av Mikkel Rev.

Derfor jobber vi i Dyrevernalliansen for at Ap skal gå mot pelsdyroppdrett. Pelsdyroppdrett skiller seg fra vanlig landbruk, fordi det går ut på å sperre ville rovdyr inne i bur. Til forskjell fra dyr som høner, sauer og kuer, kan ikke rev og mink slippes ut på jordet. Staten subsidierer dette dyreplageriet med nesten 50 millioner skattekroner i året.

Utfallet på landsmøtet avhenger av deg!

Du er viktig for at Ap skal gå mot pels. Ap er opptatt av hva du som velger mener. Derfor har det stor betydning at nettopp DU forteller dem at de bør gå mot pelsdyroppdrett.

Husk! Det er cirka 800.000 pelsdyr på norske pelsfarmer. Framtiden deres kan avhenge av at du overbeviser Ap.

Jeg valgte å sende ut x-antall mailer slik som her:

http://www.dyrevern.no/kampanjer/pel...l_en_politiker

Ble ganske så fornøyd da jeg sjekka mailen i dag og at noen faktisk har svart, her er noen av svarene

-Hordaland Arbeiderparti har et krystallklart vedtak mot pelsdyroppdrett, og det standpunktet vil fylkespartiets representanter på landsmøtet selvsagt fremme.

-Som ansatt har jeg aldri hatt, og vil jeg ikke få, stemmerett på landsmøtet. Men jeg tar med meg mailen din inn i møte med fylkeslederen.

-Det håper jeg også at Arbeiderpartiet går inn for! Jeg skal gjøre mitt for å bidra til avvikling av pelsdyroppdrett.

Si hva du mener til AP på facebook: http://www.dyrevern.no/kampanjer/pel..._mener_om_pels

Twitter:http://www.dyrevern.no/kampanjer/pel..._mener_om_pels

Eller skriv et leserbrev: http://www.dyrevern.no/kampanjer/pel..._mener_om_pels

Håper dere tar dere noen minutter å tar opp kampen for å hjelpe pelsdyrene! De trenger oss!

:lol:

om linkene ikke fungerer gå inn på dyrevernalliansen sine sider ;)

Skrevet

"Ap er opptatt av hva du som velger mener."

Beklager, men jeg har dessverre mistet troen på AP for leeenge siden ... hva positivt har de egentlig bidratt med de 7 årene de har sittet på tinget?

Skrevet

"Ap er opptatt av hva du som velger mener."

Beklager, men jeg har dessverre mistet troen på AP for leeenge siden ... hva positivt har de egentlig bidratt med de 7 årene de har sittet på tinget?

Tror du det hadde vært bedre om H eller FRP hadde sittet der? :lol:

Skrevet

Flott Caroline- jo flere jo bedre :ahappy:

Anebanana: Sier man ikke noe, nei da skjer det ikke noe heller!

Vi må jo prøve, for dyrenes skyld!!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...