Gå til innhold
Hundesonen.no

Turområder i bergen?


hobbyhund

Recommended Posts

Heisann!

Har nylig flyttet til landås i bergen, og har et spm.. Jeg vet det er 7 fjell her og masse turmuligheter, men det ser jo overbebodd ut halveis til toppen? :rolleyes2: hehe, masse kronglete gater og ingen parkering ved siste hus og så rett oppover fjellet?

Jeg har to små jenter på 4 og 9 år av terrier rasen og vi ønsker en fin tur i terreng alla kanadaskogen (har sett bilder) hvor vi kan gå en times tur hverdager- uten å gå milevis på asfalt først helst :lol: og heller ta 2 times turer i helgene. Noen som har noen forslag? alle fine stier hvor det finnes parkering i nærheten i en omkrets på ca quarters kjøring er av stor interesse :)) Unntatt det lille vannet på Sletten da... det va jo bare en asfalt sti på flate veien... :P Er det f eks parkeringsmuligheter ved Ulriken og Montana? Så de anbefalte folk å ta kollektiv trafikk opp til ulrik banen? Jeg er sikker på det finne masse uante fantastiske muligheter her rundt om så jeg frir til dere lokalkjente :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er fantastisk flott å gå i Hordnesskogen (ved Stend Jordbruksskole). Langeskogen er også er koselig sted å gå på tur :rolleyes2:

Og så er den en hundemark på Fantoft der det er frislipp og lek :lol:

Hey :) takk for innslag, vil det si da at det er parkeringsmuligheter der da? Kan vel sikkert parkere på jordbruksskolen? På søndag tenker jeg at jeg vil ta meg en runde å sjekke ut disse du nevner her- i dagslys :P kjip den vintertiden, mørkt når jeg kjører på jobb og mørkt få strakser etter hjemme igjen, lite kjent her fra før så blir jo heeelt desorientert haha :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hey :P takk for innslag, vil det si da at det er parkeringsmuligheter der da? Kan vel sikkert parkere på jordbruksskolen? På søndag tenker jeg at jeg vil ta meg en runde å sjekke ut disse du nevner her- i dagslys :P kjip den vintertiden, mørkt når jeg kjører på jobb og mørkt få strakser etter hjemme igjen, lite kjent her fra før så blir jo heeelt desorientert haha :P

Det er et stykke å gå fra jordbrukskolen, men det er parkering med inngangen til skogen.

Når du kommer fra Lagunen, tar du av til høyre som om du skal til dyreklinikken. Deretter forsetter du rett frem på veien og tar første til høyre.

Parkeringsplassen ligger på venstre side etter ca 300 m kanskje? Er veeeldig dårlig på å anslå avstander altså... :rolleyes2:

Parkeringen ligger ihvertfall rett etter avkjørselen til en idrettshall som er på andre siden av veien :P

Flott turområde med grusveier og lys :lol:

Obs: mandager kl 18 er det en skokk med supertrimmere som jogger der, be aware... :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ser du spør om Ulriken og Montana.

Det er en parkeringsplass rett utenfor Montana, nå har jeg bare gått der i helger, men det er fullt mulig å parkere der iallefall i helgene. Og da er det bare rett opp på stien. Men det er en god del mennesker som går der.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Lilli22

Langegården er også ett veldig fint sted å gå. Det er grus vei og mange andre stier man kan gå. Det er lys på grusveien hele veien rundt, så det er veldig greit nå i disse mørke tider. Og så er det en stor mark på toppen. =)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Langegården er også ett veldig fint sted å gå. Det er grus vei og mange andre stier man kan gå. Det er lys på grusveien hele veien rundt, så det er veldig greit nå i disse mørke tider. Og så er det en stor mark på toppen. =)

Hvor er det hen da?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg bodde på Landås i 16 år. Liker best å gå opp til Montana/Sollien og opp til Ulriken, Landåsfjellet eller Natlandsfjellet den veien. Fra Nubben går det grusvei hele veien ned til Natlandsfjellet, men selv så liker jeg helst å holde meg på stiene mellom Ulriken og Landåsfjellet, der er det oversiktlig og fint og så får man stort sett går for seg selv :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er et stykke å gå fra jordbrukskolen, men det er parkering med inngangen til skogen.

Når du kommer fra Lagunen, tar du av til høyre som om du skal til dyreklinikken. Deretter forsetter du rett frem på veien og tar første til høyre.

Parkeringsplassen ligger på venstre side etter ca 300 m kanskje? Er veeeldig dårlig på å anslå avstander altså... :(

Parkeringen ligger ihvertfall rett etter avkjørselen til en idrettshall som er på andre siden av veien :innocent:

Flott turområde med grusveier og lys :(

Obs: mandager kl 18 er det en skokk med supertrimmere som jogger der, be aware... :rolleyes2:

Ble litt usikker her men er det rett bortenfor gjenvinningsstasjonen du tenker på nå?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Heisann :huh: Supert å få så mange forslag- spes med gateadresser :P Jeg og mine små har disse dagene tuslet litt rundt på nattlandsfjellet og det var en fin plass. I dag så lurte jeg litt på om jeg skulle prøve å lokalisere fanatoft hvor det er hundemark ;)) Montana har jeg vært å sjekket parkeringen og det står et skilt om at den er for ansatte i barnehagen, så det går sikkert fint i helgene men litt usikker på hverdagene da?

Uansett, tuusen takk for alle forslag, jeg kommer nok til å sjekke ut samtlige :D- gleder meg fortsatt til snøen går vekk og lengre lyst om dagene slik at jeg ser disse småstiene også :D på nattlandsfjellet tenker jeg da på nå, for jeg ser noen fotspor utenom de mest tråkkede stiene men når jeg ikke vet om jeg er kommet rundt og ned igjen før det er mørkt så må disse vente litt :P

En ting jeg lurte på- til litt senere på våren- er det lov å ta med hundene på ulrik banen? Har hørt det er masse fine stier på toppen der oppe?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

En ting jeg lurte på- til litt senere på våren- er det lov å ta med hundene på ulrik banen? Har hørt det er masse fine stier på toppen der oppe?

Det er fullt mulig å ta med hund på både Ulriks- og Fløybanen - fjellheimen rundt Bergen bare MÅ oppleves, god tur! :aww: Er selv på fjellet, da helst Damsgård- Gravdal- og Løvstakken opptil flere ganger i uka når vær og vind tillater det! :aww:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...