Gå til innhold
Hundesonen.no

problemer med adferd


Santos

Recommended Posts

Skrevet

det er en staffordshire bull terrier.

jeg har en valp på 2 mnd gammel, og jeg har vært på valpkurs og få opplæring som å være eier og forhold til hunden.

det har gått 1 uke, det så ganske ikke så bra med valpens adferd. han er flink til å være aktivitet, vært på tur og har noen leker til valpen.

det først og frem problem er valpen biter nesten overalt og tilogmed å bite på meg. jeg har prøvd å lære ham IKKE å bite meg, når han ikke biter meg da gir jeg han en godbit. det gjør jeg hver gang når han gjorde noe bra.

men han har fått ordentlig tenner nå, og begynner å bite hardt på meg. jeg prøvde å gjøre alt for å få ham slutte og bite på meg.

trenger et tips eller hvordan det skal gjøre slik at han kan slutte og bite mer sånt.

har noen lange erfaringer med staff? gjerne å høre hvordan hunder sine oppvekster fra valpen til 2 år.

Guest lijenta
Skrevet

Det har vel gått litt fort i svingen her for hvis du har en valp på to måneder så er det ikke noe rart men regner medat du mente du har hatt den i to måneder.

Det ssom har fungert for mine, flatcuted retrievere, Strihåret Vorstehhunder og Border Collie har vørt å hylt auuuuuuuuuu og hvis dem da stoppet opp i 1 sekund ros og kos, San ellers så hyle auuuuuuuu fjern deg fra han. Er det tannfelling så er det jo noen som iker godt å gnage på ting også. Du kan jo prøve å gi han mer oppmerksomhet på andre ting og mindre oppmerksomhet når han biter(da kan det hende at bitingen eskalerer før den blir borte)

Skrevet

lijenta gir gode råd her. Gi ham også gjerne leker og tyggeting som han har lov til å gnage på. Når han begynner å bite på deg eller møbler, ta ham bort, og gi ham en "lovlig" tyggeting.

Ellers finner du nok mange tråder med gode råd på dette underforumet.

Skrevet

Har faktisk hatt en del av det samme problemet, min har lekebitt mye.. Selv nå når hun skjønner at det ikke er lov(9 mnd) så klarer hun ikke alltid å dy seg, men det er ikke særlig hardt. Men det som hjalp best var som de sier her tidligere, si AUUU høyt og snu deg eller gå bort. Så går du tilbake igjen, og holder på sånn litt. Når min krabat lærte ordet NEI, så fungerte det veldig bra. Nå(når hun bare ikke klarer å dy seg:p ) sier jeg bare høyt NEI også slutter hun.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei Jeg kom tilfeldigvis over en app for å gjøre avtaler om lufting av hund. Det virket som en god løsning, og det var helt tilfeldig at jeg kom over denne. Gratis var det også. Jeg skal ikke drive noe reklame for den ene eller andre appen, men tenkte likevel å dele.  Nettsiden (og appen) jeg kom over var: hundedate.no Og det hadde vært ålreit å ha litt flere enn bare mine egne løyper og hundeparker å velge mellom skal jeg innrømme
    • Jeg vurderte sterk å skaffe med chodsky pes. Jeg har hatt kontakt med oppdretterer og eiere siden 2013, men valgte rase bort på grunn av mentaliteten og mye usikkerhet. 
    • Har en JRT f. 2012 som har luksasjon av klobeinet på ytterste tå på en bakfot. Amputasjon av hele tåa er anbefalt. Har noen erfaring med amputasjon av denne tåa, eller andre for den saks skyld? Hvordan var tiden etterpå, var hunden plaget etterpå etc. Vanskelig å lande på om den skal amputeres eller om han skal få slippe.    På forhånd, takk for alle svar 😊
    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...