Gå til innhold
Hundesonen.no

Banner?:)


Birte

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har veeeldig lyst å lage en banner eller to til meg? :) [-o<

Ser det er mange som har spurt om det, så jeg hadde blitt veldig glad om noen hadde orket å lage en til oss også :)

Bilder kan hentes på hjemmesiden vår: www.freewebs.com/tollersico

Bare til å plukke ut de du liker best og synes passer bra til:-) samme hvilken farge du bruker, og skriv gjerne det du har lyst til=D Men trenger ikke mye tekst :D Tuusen takk på forhånd om noen gidder :wink:

Skrevet
sicobanner.jpg

laget et jeg :P Håper du liker det :wink:

nemmen så nydelig :):D bare en ting :D Det det er ikke Sico, men broren hans Scott :wink: Men banneren var kjempeflott altså =D> Kanskje litt dumt å bruke et som ikke er av min hund liksom.. Men takk uansett :)

ps: får ikke håpe du blir flau eller noe :wink:

Skrevet

nemmen så nydelig :):D bare en ting :P Det det er ikke Sico, men broren hans Scott :wink: Men banneren var kjempeflott altså =D> Kanskje litt dumt å bruke et som ikke er av min hund liksom.. Men takk uansett :)

ps: får ikke håpe du blir flau eller noe :wink:

Oisann :oops: bare tok et bilde på hjemmesiden din jeg :P tenkte det var Sico siden det var sånn "alene" bilde :D men da skal jeg lage et nytt et! men han var i hvertfall veldig nydelig han også!! :P

Skrevet

Oisann :oops: bare tok et bilde på hjemmesiden din jeg :P tenkte det var Sico siden det var sånn "alene" bilde :D men da skal jeg lage et nytt et! men han var i hvertfall veldig nydelig han også!! :P

Ja, han er så nusselig :P Tusen takk for at du gidder :wink:

Skrevet
Noen som har veeeldig lyst å lage en banner eller to til meg? :D  [-o<  

Ser det er mange som har spurt om det, så jeg hadde blitt veldig glad om noen hadde orket å lage en til oss også :D  

Bilder kan hentes på hjemmesiden vår: www.freewebs.com/tollersico

Bare til å plukke ut de du liker best og synes passer bra til:-) samme hvilken farge du bruker, og skriv gjerne det du har lyst til=D Men trenger ikke mye tekst :P  Tuusen takk på forhånd om noen gidder :wink:

Her er din animerte banner :P

BrteSico.gif

Med så klare bilder, er det bare morsomt å lage ting. Så har du jo også en vakker hund :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
    • Er de ganske like i gemytt og væremåte?
    • Kan en hund fødes uten hint til hvordan den oppfører seg til andre hunder? Spør for en jeg kjenner.
    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...