Gå til innhold
Hundesonen.no

Tvangskos


Jeampi

Recommended Posts

Hva er det med folk å skulle tvangskose med katter?

De tar dem med makt og legger dem på rygg i fanget for de skal koooose med dem. Katten stritter i mot men folk holder igjen "nei du skal kose!"

Hvorfor gjør folk sånn!? Min katt blir ALDRI tvangskost med. Hvis hun ikke vil sitte på fanget så skal hun få slippe. Jeg løfter henne ganske sjeldent også. (det er kanskje derfor hun ikke liker å bli løftet)

Jeg syns det er unødvendig.

Når folk gjør sånn med min katt så bare håper jeg at hun slenger en pote med klør i armen på dem så dem lærer! man holder ikke dyr nede med makt!

BASTA!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Enig med deg, å man skal vertfall ikke legge de på ryggen.

Mine katter kommer og koser når de selv vil, de hater å bli holdt fast.

Men vi har hatt noen villkatter i krise hjem for dyrebeskyttelsen, da har vi måttet tvangkose de litt, for at de skal få mennesklig kontakt.

Men aldri lagt de på ryggen.

Ettervert når de viste at det ikke var farlig å kose, ventet vi til de kom å koste selv...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg legger glatt katten min på rygg' date=' men så har jeg da en katt som eeelsker å ligge på rygg og få kos på magen...[/quote']

Katten min elsker å bli klødd på magen over alt på jord. Men på hennes premisser..nytter ikke å tvinge henne på rygg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Katta mi og går som hu selv vil. når vi vil kose så vil ikke hun, men når hun vil kose da kan hun komme oppi fanget og ligge der på magen å bare kose. men om vi løfter henne opp og legger henne i fanget, hopper hun som oftest ned. Katter er svært selvstendige, og vil gjøre det de selv vil, det er i allefall det jeg har erfart.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Katta mi og går som hu selv vil. når vi vil kose så vil ikke hun' date=' men når hun vil kose da kan hun komme oppi fanget og ligge der på magen å bare kose. men om vi løfter henne opp og legger henne i fanget, hopper hun som oftest ned. Katter er svært selvstendige, og vil gjøre det de selv vil, det er i allefall det jeg har erfart.[/quote']

Samme her. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg syns heller ikke man skal tvangskoze katter. Men jeg tvangskozer Lunah noen ganger da, men det er oftest når jeg børster henne eller klipper klør o.l. Da legger jeg henne på rygg (hu ligger der helt stille da) i fanget mitt og der må hun pent ligge til jeg er ferdig.

Men det blir jo noe annet med katter da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...