Gå til innhold
Hundesonen.no

Finsk vinner / Helsinki vinner 2010.


Hampus

Recommended Posts

Skrevet

11-12 desember er det Helsinki vinner / Finsk vinner.

Er det andre enn oss som skal dit, og har dere i såfall fått PM?

Skrevet

Takk for det.

Skal ha med meg begge "gamlingene" shibaen og gårdisen.

Veldig få gårdiser påmeldt, bare 16 og 22 stk.

Og 30 og 32 shiba.

Gruer meg til å stille i Finnland pga språket, men det får gå.

Så får vi håpe på en knall sesongavslutning og et Finsk championat samt gjerne noen vinnertitler med oss hjem i kofferten... :wub:

Skrevet

Så spennende, og så sprekt at du drar! Da kommer sikkert russerne som kom på Dogs4All også, virker som de er på turné for å sanke titler... Den voksne hannen blei BIM, og junioren vant juniorklassen og blei 3BHK. God tur og lykke til igjen, gleder meg til oppdatering. Ta masse bilder, er spent på nivået! :wub:

Edit: Jeg blir med til neste år! :lol:

Skrevet

Jeg stilte på finsk og nordisk vinner i fjor, og hadde ingen språkproblem - enten snakket folk svensk, eller så forsto de engelsk. Jeg synes Danmark rent språkmessig er et verre land å stille i.

Lykke til og god tur!

  • 2 weeks later...
Skrevet

Ble en super dag på Helsinki vinner for oss.

Linus fikk excellent, 2 i åpen klasse, men ble uplassert i BHK.

Men Hampus slo til med full pakke.

Bir, Helsinki vinner og Finsk champion. :ahappy:

Ingen gruppeplassering, men det er vi jo vant til...hehe...

Veldig kjekt arrangement!

God plass og alt i rute.

Så nå gleder vi oss til morradagen.

Nye dommere og nye sjanser!

Skrevet

Min venninne er der og hennes to St.Bernhard tisper ble BIR begge to. Henholdsvis kort og langhår,Fantastiske "Småjentene" det :ahappy:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...