Gå til innhold
Hundesonen.no

Klikkertrening!!


Heidi

Recommended Posts

Skrevet

Noen som driver med klikker i hverdagen? Hva syns dere om metoden??

Og har du gått på kurs eller sånn for og lære det??

Vi har prøvd det i en kort periode, men jeg syns ikke jeg fik det til, kanskje fordi jeg ikke helt vidste hvordan jeg skulle bruke den :? Kanskje noen kunne give et lite foredrag om klikker trening? Så kunne vi eventuelt legger den som priotert så folk kan gå ind og lese om dette klikkertrening :D:(

Skrevet

Jeg bruger stort set kun klikker og jeg synes det er den bedste og sjoveste måde at lære mine hunde ting.

Det er ikke nemt i starten...langt fra, men efterhånden bliver man bedre til det.

Jeg har ikke gået på noget hold for at lære det...har derimod læst en masse bøger om emnet.

For Eksempel "Klikkertræning af hunde" af Karen Pryor og "Klickerträning för hund" af Morten Egtvedt og Cecilie Køste. Det er dem jeg synes var bedst.

Det er meget svært kort at forklare hvad klikkertræning går ud på og hvordan man præcis gør, så derfor synes jeg i skulle låne bøgerne på biblioteket.

Den største grundregel er altid at give en godbid når man har klikket. Og så gælder det om at klikke præcis når hunden gør det ønskede.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Jeg driver med klikkertrening.

Hundene elsker det å lærer fort.

Utrolig givende måte å trene på.

Canis selger en utrolig flott bok om klikkertrening.

Å så gir det utrolig mye å lese ikke skyt hunden føe man begynner.

Skrevet

Jeg har vært innom det meste av div metoder på å trene hund, fra det "strengeste" til det kjempe milde.. Jeg vil si at klikker er det BESTE jeg har vært borti!!!!!!! Hunden må tenke selv og det gir masse positiv stimuli til hunden. Selv gikk jeg på klikkerkurs hos en amerikaner, Neal Wallis, som til daglig trener førerhunder og servicehunder. Makan til dyktig fyr har jeg aldri vært bori verken før eller etter....!!!

Nå har jeg en ekstremt myk hund som jeg skjelden/aldri trenger å heve stemmen til. Hvis jeg hadde brukt Nordenstams metoder (snakker den "gamle" Nordenstam, han har myknet litt med årene..) så hadde jeg hatt et nervøst vrak av en hund idag. Første gang Tequila hørte en klikker lyd så så det ut som hun var på vei til å dø, så redd ble hun.. Med mye jobbing og leking så har jeg klart å snu det til at klikker er både julaften og bursdag på en gang! Med andre ord, det kuuuuleste som finnes på denne jord!!!! :(:(:(

Klikker er bra!!! :(:(:(

Skrevet

Da er klikker kurset overstått. Veldig intressant synes jeg. Kommer til å prøve denne metoden med Aro. Så får vi se hvordan det går... Jeg syntes det var veldig givende å gå på kurs, hadde lest litt før men dette ble noe helt annet... Så jeg anbefaler dere som vil prøve klikking om å gå på kurs!!!

Skrevet

Nora og Ozzy har vet på klikker kurs.

Da de skulle trene instruktører for kursene til Canis lånte de våre hunder.

:D

Så de har gått kurs og ikke jeg. :oops:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...