Gå til innhold
Hundesonen.no

Korning vs funksjonsanalyse


Ingvild

Recommended Posts

Skrevet

Hvorfor registreres ikke svenske KORAD-titler i Norge? Jeg hadde forstått det om man hadde hatt en tilsvarende tittel i Norge, men funksjonsanalysen gir jo ingen titler. Og hvorfor setter man ikke på en eksteriørdel på funksjonsanalysen og får dannet en helhetlig beskrivelse, tilsvarende den svenske korningen? Det må jo være et utrolig nyttig avlsverktøy! Hvis man er redd for å "kaste bort tid" på hunder som er for dårlige (jeg skjønner at det er ressurskrevende å arrangere en FA, altså, og særlig om man skulle hatt en eksteriørdel i tillegg), kan man jo sette det samme MH-kravet man har i Sverige.

Jeg skjønner det rett og slett ikke, altså hvorfor vi ikke har offisielle mentalbeskrivelsestitler i Norge, eller hvorfor man i det minste ikke kunne registrere de svenske... :innocent:

Skrevet

Så så.. det kommer hit også! :lol: FA'en skal bort, korning skal inn. Om de tar med seg hele tittelen på kjøpet vet jeg ikke.

Og ærlig talt - tror du NKK hadde tatt seg bryet med å registrere svenske resultater, når de ikke gidder å registrere norske engang?! :innocent::lol: :lol: Men jo, jeg er selvsagt helt enig med deg. :lol:

Skrevet

Skal korningen komme til Norge? Jeg har kun hørt at MT skal komme.

Korning og MT er det samme. Korningen endret bare navn til MT i Sverige når de endret regelverket nå.

Eller er det tittelen Korad du tenker på?

  • 2 weeks later...
Skrevet

Mentaldelen kommer i alle fall, eksteriørdelen vet jeg ikke.

Har ikke hørt noe om at eksterørdelen kommer. Tror ikke det har vært diskutert. KG for test i NKK har ikke noe med eksteriør, så jeg tviler på at det har vært noe tema der. Men vil tro at spørsmålet kanskje kommer opp i andre fora i NKK når MT'n har blitt innført.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...