Gå til innhold
Hundesonen.no

Hjelp til navn til hund !


Kajsa95

Recommended Posts

Hei, jeg trenger virkelig mye hjelp akkuratt nå, skal kanskje få meg en cairn-terrier - hann.

Og bokstavelig talt, så er jeg AMATØR på å finne på navn. Jeg vurderer Diego, men jeg er liksom ikke helt førnøgd med det.

Skriv guttenavn til en hund her, uansett bokstav de begynner med.

Skriv alle navna dere kan. Korte eller lange, rare eller fine bare kjør på med navn.

:whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Snusmumrikk

Det er så, men hvorfor endre navn når det alt er et navn som er innlært, det er nok av andre ord som skal læres :-)

Fordi man ikke liker det kanskje? Jeg var ikke interessert i å gå rundt å rope et navn jeg ikke liker i 15 år, så jeg bytta hverdagsnavnet oppdretter hadde satt på valpen.

Det tar "5 minutter å lære en hund sitt". Hvor lang tid tror du det tar å lære en liten valp å lyde et nytt navn? Det er ikke engang spesielt vanskelig å bytte navn på voksne hunder.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er nå ellerrs det vanligste at opdretter har bestemt navnene alt kort tid etter fødselen. Ofte vanskelig å endre på¨fordi hundene alt lyder sitt navn når du får dem.

Jeg har ikke hørt om noen oppdrettere som bestemmer hverdagsnavn på valpene. Stamtavlenavn, ja, men ikke hverdagsnavn...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...