Gå til innhold
Hundesonen.no

Fellesutstillingen Oslo


MonicaT

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

www.fellesutstillingen.com

Trenger tilbakemeldinger på om layout, tekst og informasjon er greit.

Får alltid masse spørsmål hvert år om hvilken klasse man skal melde hunden på i.

Utstillingen er kun for gruppe 7 ( stående fuglehunder ).

Fått tips om at det ikke kan stå at pengene må være på konto 14 april, når påmeldingsfristen er 14 april. Skal rette opp dette. Og at man kan skrive i hvilke klasser man får HP og CK og forskjellen på JK og UK.

Andre ting ?

Siden er ikke 100% ferdig enda.

Når dommerene er klare vil disse bli lagt ut, samt tidsskjema når det nærmer seg utstillingen.

Skrevet

Du som har ansvar for denne siden ja :wub:

Syntes alt virket fint jeg.. men den er jo beregnet på jaktfolk, og ikke alltid alle vet aalt om utstilling. Men syntes du har fått med deg det viktigste jeg da :aww:

  • 8 months later...
Skrevet

Fin side! Jeg har dog funnet en liten skriveleif, på siden for klasser og regler står det nederst: "Regler om de ulike klassene, utstillingsregler etc finner du på her"

Ellers synes jeg det var enkelt og godt forklart i fht cert-regler og klasser :)

Skrevet

Fin side! Jeg har dog funnet en liten skriveleif, på siden for klasser og regler står det nederst: "Regler om de ulike klassene, utstillingsregler etc finner du på her"

Ellers synes jeg det var enkelt og godt forklart i fht cert-regler og klasser :)

Fint med trykkleifer ...ser de ikke selv så bra at noen leser over. Takk Miriam :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...