Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK sin instruktør utdanning


Pingo

Recommended Posts

Har kikket litt på instruktørkursene til NKK, og går ut i fra at det er trinn 3instruktørene som er instruktører på instruktørkursene?

Og er det noen her inne som kjenner til de forskjellige instruktørene, noen som er bedre enn andre? som dere vil anbefale?

Prøver å gjøre litt research i forhold til hvis klubben evt skal arrangere et slikt kurs, og hvilke instruktør vi bør velge, ut i fra hvordan instruktørene er, og hva slags ting de vektlegger i utdannelsen.

Nå skal vel NKK sin utdannelse ha nokså lik filosofi uansett men forskjell på instruktørene vil det være uansett...

Noen som har noen tanker, eller har vært borti noen av disse menneskene? :getlost:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå har jeg gått Trinn 1 to ganger, siden autorisasjonen min gikk ut første gangen pga manglende kurs. Og det er stor forskjell på kursene fra hvem som holder det. Hvor mye de har av hvert tema eksempel, hvordan de tolker pensum mm. Det første kurset jeg gikk så var "Din hund"/"Din hund fortsetter" bibel egentlig, og alt vi viste opp av praktiske ting skulle være i samsvar med de bøkene. Det var det ikke på det siste. Der fikk vi vise opp vår filosofi litt bedre, og så lenge ting fungerte og det var positivt, så var det godkjent. I tillegg så synes jeg vi fikk diskutert mye mer og luftet meninger og uenigheter.

Toril Vik Lindgren var instruktøren på det siste kurset jeg gikk.

Nå er vel ikke Trinn 1 kurset noe du kan forvente deg å sitte igjen med store kunnskaper med etterpå. Man lærer å legge opp undervisning både teori og praktisk, og litt av den delen er sikkert nytt for en del (og noe en del instruktører mangler). Men om man har masse utbytte av det hundefaglig, så er man kanskje på litt feil kurs. :getlost:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for raske og gode svar begge to.

Nirm: ja, har forstått det slik ja, at man skal gå kurs for å utvikle seg osv selv så velger man kanskje noe annet... men så er det fortsatt slik at endel klubber vil at instruktørene deres skal ha NKk sin godkjenning, og det ikke holder med private aktører sine kurs, som faktisk inneholder mye mer.

For min del tenkte jeg det evt ville være kjekt å ha i "bunnen" av en evt sendere utdanning, som må komme når man har mer tid og penger;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...