Gå til innhold
Hundesonen.no

Søker Rottweileroppdrettere


mara

Recommended Posts

Skrevet

Moren min ønsker seg Rottweiler i løpet av ett år eller to. Dette er hennes første hund på...tja, 20 år? Så jeg hjelper henne det jeg kan. Ønsker etter linjer uten FOR mye drifter - hunden skal primært være turkompis, men kommer også til å delta på utstillinger og kanskje LP på lavere nivå.

Leter etter oppdretter med friske, stabile, blide hunder som også passer kravene over. Selv går jeg meg vill i jungelen av såpass utbredt rase. Mye rart...

Noen tips?

Skrevet

Virkelig ingen? Neivel, da får man vel lete videre da..

Hei !

I jungelen av registrerte Rottweiler oppdrettere, kan det være vanskelig å finne fram. Jeg har selv hatt Rottweiler for en del år siden, og anbefaler ikke den oppdretteren :aww:

Ta en titt på http://www.123hjemmeside.no/smulens2000, de har 40 års erfaring med rasen - hvis slikt fortsatt betyr noe :aww:

Skrevet

Siden min kommer fra en særdels useriøs oppdretter, som jeg har en anelse om er en valpefabrikk og har registrerte og uregistrerte kull om hverandre, kan jeg ikke anbefale deg denne selv om min tispe har endt opp bra på tross av:)

MEN på Rottweilerforum er det mange kunnskapsrike og erfarne Rottweiler eiere og oppdrettere.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...