Gå til innhold
Hundesonen.no

Kjøpte du eller kjenner du noen som kjøpte japansk spisshund fra en oppdretter i Østfold?


charlotte22

Recommended Posts

Skrevet

Hei alle sammen.

Jeg trenger å komme i kontakt med noen i Bergen som kjøpte japansk spisshund av en oppdretter i Østfold i januar 2010. Kullet er født 13.11.09 og var leveringsklare den 08.01.10.

Kjenner du den jeg leter etter eller er du den jeg leter etter? Vær så snill å ta kontakt.

Charlotte

Skrevet

Jeg har blitt lurt av oppdretteren jeg kjøpte hunden min av. Vet at det var noen i Bergen som kjøpte hund fra det samme kullet. Prøver nå å komme i kontakt med vedkommende slik at jeg kan høre om dem også har blitt lurt.

Guest Belgerpia
Skrevet

Hei alle sammen.

Jeg trenger å komme i kontakt med noen i Bergen som kjøpte japansk spisshund av en oppdretter i Østfold i januar 2010. Kullet er født 13.11.09 og var leveringsklare den 08.01.10.

Kjenner du den jeg leter etter eller er du den jeg leter etter? Vær så snill å ta kontakt.

Charlotte

Er valpene registrert i NKK?

I så fall så kan du ta kontakt med raseklubben og spørre pent om du kan få navn og adresse til de som har kullsøsken så kan du ta kontakt den veien. (raseklubbene har eierinfo)

Skrevet

Er valpene registrert i NKK?

I så fall så kan du ta kontakt med raseklubben og spørre pent om du kan få navn og adresse til de som har kullsøsken så kan du ta kontakt den veien. (raseklubbene har eierinfo)

Mulig det er akkurat det som er problemet. Jeg finner ikke kullet på dogweb.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...