Gå til innhold
Hundesonen.no

Hundepass eller kennel i Trondheimsområdet


Ingvild

Recommended Posts

Skrevet

Familien skal bort om mindre enn to uker, og vi trenger derfor pass av Tinka ei ukes tid. (Det vil være aktuelt fra 8. juli til 16. eller 17. juli.) Jeg har hørt en del negativt om enkelte av hundepensjonatene i Trondheimsområdet, og har selv prøvd to forskjellige hvor jeg ikke har noe særlig behov for å sette henne en gang til... Samtidig er dette høysesong og det er jo heller ikke noe lenge til vi drar, så det er kanskje begrenset hvor kresne vi kan være (sånn går det når man ikke planlegger mange uker i forveien! :whistle:).

Det jeg lurer på er derfor om noen kan anbefale hundepensjonater i Trondheimsområdet (vi er villige til å kjøre noen mil for at hunden skal ha det bra), eventuelt om noen kunne tenke seg å passe Tinka disse dagene, selvfølgelig med betaling og medbrakt fôr. Jeg må dog advare om at hun har noen særegenheter som gjør at hun kan være irriterende å ha i hus om man ikke er vant til det - og da særlig stjeling av mat. (Hun kan ikke være alene på steder hvor det kan være tilgang på mat, og hun har nok en litt annen definisjon på dette enn det folk og hunder flest har... Skuffer, skap og dører er ingen hindring, for å si det slik!)

Skrevet

Hun kan godt få være her om hun klarer å være alene hjemme(med de andre hundene) i ca. 8,5 timer hver dag i ukedagene. Bor i Lensvika, men kan møte dere på Orkanger. :whistle:

Skrevet

Åh, det hadde jo vært kjempeherlig! :whistle: Å være alene er ikke noe problem, og det burde jo gå greit med andre hunder også, selv om hun ikke har vært alene hjemme med andre hunder før (uten at de har vært skilt i forskjellige rom/med grind).

Men jeg ser an et par dager for å se om jeg får svar fra Selbu, så skal jeg ha tilbudet ditt i bakhodet! ;)

  • 1 month later...
Skrevet

Familien skal bort om mindre enn to uker, og vi trenger derfor pass av Tinka ei ukes tid. (Det vil være aktuelt fra 8. juli til 16. eller 17. juli.) Jeg har hørt en del negativt om enkelte av hundepensjonatene i Trondheimsområdet, og har selv prøvd to forskjellige hvor jeg ikke har noe særlig behov for å sette henne en gang til... Samtidig er dette høysesong og det er jo heller ikke noe lenge til vi drar, så det er kanskje begrenset hvor kresne vi kan være (sånn går det når man ikke planlegger mange uker i forveien! :icon_redface:).

Det jeg lurer på er derfor om noen kan anbefale hundepensjonater i Trondheimsområdet (vi er villige til å kjøre noen mil for at hunden skal ha det bra), eventuelt om noen kunne tenke seg å passe Tinka disse dagene, selvfølgelig med betaling og medbrakt fôr. Jeg må dog advare om at hun har noen særegenheter som gjør at hun kan være irriterende å ha i hus om man ikke er vant til det - og da særlig stjeling av mat. (Hun kan ikke være alene på steder hvor det kan være tilgang på mat, og hun har nok en litt annen definisjon på dette enn det folk og hunder flest har... Skuffer, skap og dører er ingen hindring, for å si det slik!)

Heisann! Neste gang kan du eventuelt sjekke ut hva vi driver med her, kanskje dette kunne vært interessant?

Ha en fortsatt fin sommer :thumbsup:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...