Gå til innhold
Hundesonen.no

Hunderase uten klubb


tm100001

Recommended Posts

Har du ingen hundeklubb i nærheten som du trener i / kommer til å trene i?

Jeg trener jo i klubben i Vadsø, men vi har ikke nok medlemmer til å bli godkjent :ahappy:

FOr å få tilgang til dogweb så holder det da med den lokale hundeklubben. Altså STEDhundeklubb. Hundeklubben må være tilsluttet NKK. Her får du sjekket hvilken hundeklubb som er nermest deg som du kan melde deg inn i. http://www.nkk.no/nkk/public/openIndex?ARTICLE_ID=536

Nærmeste er Tana og Kirkenes tror jeg, hvis man ser bort fra Jakt og Fiske :) Deltar på utstillingen i Kirkenes hvert år, men ikke noe mer enn det :wub:

Edit:

Ellers så kan du også være medlem i NKKU :thumbs:

Er det NKK ungdom? Hva gjør man der da? :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

På NKK sine sider står det at du sender en mail til Karine Hauan ([email protected]). :ahappy: Og hvis du allerede er medlem i NKK, så sender du medlemsnummeret, navn og mailadresse. Hvis de ikke har det de trenger må du sende Navn, fødelsdato, telefonnummer og e-postadresse. :wub:

Du kan jo sende mail og høre om de har en NKKU del i Finnmark/Vadsø eller i nærheten? :thumbs:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis du bare vil ha tilgang til DogWeb, spiller det jo ingen rolle hvor du melder deg inn - hvis du ikke har behov for tilbudene og godene en klubb kan gi deg. Da kan du jo melde deg inn i Norsk Schäferhundklubb for den saks skyld.

Jeg innbiller meg at det var en tråd på Sonen for en tid tilbake med oversikt over billige klubber, som en kunne melde seg inn i for å få DogWeb og halv pris på NKKs tjenester, uten å betale for mye.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg trener jo i klubben i Vadsø, men vi har ikke nok medlemmer til å bli godkjent :ahappy:

Nærmeste er Tana og Kirkenes tror jeg, hvis man ser bort fra Jakt og Fiske :D Deltar på utstillingen i Kirkenes hvert år, men ikke noe mer enn det :)

Edit:

Er det NKK ungdom? Hva gjør man der da? :D

Ja, Norsk kennel klubb ungdom :thumbs: Hvis det ikke er en NKKU avdeling der du bor er det ikke så lett, men jeg mener det værtfal det er en avd i Tromsø? Du kan være med på sommerleir for eksempel og du blir kjent med mange andre ungdommer som også er hundehekta :wub: Jeg er leder for NKKU Vestfold og vi er en bra gruppe synes nå jeg :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

På NKK sine sider står det at du sender en mail til Karine Hauan ([email protected]). :thumbs: Og hvis du allerede er medlem i NKK, så sender du medlemsnummeret, navn og mailadresse. Hvis de ikke har det de trenger må du sende Navn, fødelsdato, telefonnummer og e-postadresse. :wub:

Du kan jo sende mail og høre om de har en NKKU del i Finnmark/Vadsø eller i nærheten? :)

Hmm hmm :D

Hvis du bare vil ha tilgang til DogWeb, spiller det jo ingen rolle hvor du melder deg inn - hvis du ikke har behov for tilbudene og godene en klubb kan gi deg. Da kan du jo melde deg inn i Norsk Schäferhundklubb for den saks skyld.

Jeg innbiller meg at det var en tråd på Sonen for en tid tilbake med oversikt over billige klubber, som en kunne melde seg inn i for å få DogWeb og halv pris på NKKs tjenester, uten å betale for mye.

Jeg vil jo gjerne ha en klubb som er nyttig for meg liksom :ahappy: Kanskje Tana eller Kirkenes kan være noe, selv om jeg ikke er aktiv der... Hva kan en klubb gjøre da? Eller kanskje sheltie klubben, siden jeg liker å følge med :)

Er medlem i vorstehhundklubben nå, husstandsmedlem, men jeg kommer ikke inn på dogweb :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vil jo gjerne ha en klubb som er nyttig for meg liksom :ahappy: Kanskje Tana eller Kirkenes kan være noe, selv om jeg ikke er aktiv der... Hva kan en klubb gjøre da? Eller kanskje sheltie klubben, siden jeg liker å følge med :wub:

Du må selv undersøke hva klubben har av medlemsfordeler, men det kan jo for eksempel være

- medlemsblad

- kurs til medlemspris

- andre aktiviteter for medlemmer (turer, temaforedrag, fester, ukentlige treff og treninger)

- rabatter hos sponsoren (klær, hundeutstyr, tørrfôr, bilutstyr)

Ved å melde deg inn støtter du også deres arbeid økonomisk.

Men du kan jo enten velge en av de mest lokale, hvor du kanskje har mest realistisk mulighet til å benytte deg av kurstilbud og slikt - eller velge en raseklubb hvor du vil følge med på rasen, for eksempel shetland sheepdog.

Eller sjekke ut NKKU, det er jo en fin mulighet til å komme i kontakt med andre unge - og om det ikke er et aktivt miljø i Finnmark nå, blir det ikke mer aktivt av at folk ikke melder seg inn, kanskje kan du få vite om andre i nærheten og dere kan treffes uformelt. :thumbs:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja,hun er sjekket,og som familiehund er hun helt super. Går veldig godt overens med små barn, knurrer aldri da. Har ikke vært hos instruktør med fokus på dette enda, har trent spesifikt på dette på ringtrening. Hun reagerte veldig på lyden ,kaos og andre hunder i starten,men der har hun klart å lande greit nå. Hun løper som en drøm i ringen,og alt annet føler vi er på plass nå, men det hjelper så lite når hun ikke takler håndteringen fra fremmede. Kanskje det går seg til med alder,men det er kanskje greit å kontakt en instruktør for mer generell trening,ja.
    • Har dere gått noe kurs, eller fått noe hjelp fra en instruktør eller adferdsekspert? Jeg tenker jo at hun er enda ung, men det er desto viktigere å ta dette tidlig før det blir et livsvarig problem. Jeg går ut fra at hun er sjekket hos veterinær for eventuelle smerter og ubehag.
    • Tusen takk for svar, vi har tenkt det samme. Vi har henne på foravtale, så vi har prøvd alle forslag fra oppdretter, og begynner å føle litt på at vi ikke får dette til.       
    • Jeg tenker at en hund som er så ukomfortabel med håndtering at den knurrer bør slippe det. Den er uansett da ikke noe godt avlsemne, og bør slippe belastningen det er både å mengdetrene på det og bli tvunget til det i en litt masete situasjon som utstilling er. Det beste dere kan gjøre er å jobbe med tryggheten i ulike situasjoner, generell hverdagslydighet, jobbe i ulike miljøer og jobbe med trygghet rundt mennesker generelt. Hun har enda en god stund igjen av tenåringsfasen og mye som skal formes, og jeg ville utsatt alle eventuelle utstillingsplaner til hun har modnet en del og kanskje blitt tryggere. Hvis hun ikke blir tryggere med alderen og jobbing så ville jeg utelukket avl.
    • 1-årig tispe må stilles ut for å godkjennes ift avl. Mye egne meninger,men snill og god som familiehund. Hun liker IKKE at andre enn familie skal kjenne på kroppen. Se tenner går oftere bedre nå,men helst ikke. Godtar mer hvis folk tar seg litt tid til å bli litt kjent,og gir godbit først. Knurrer ved trening på å kjenne på kroppen/se på tenner,og det begrenser seg noe med mengdetrening på grunn av at knurring skremmer folk. Naturlig nok. Og det har hun erfart også,at da slipper hun,og folk trekker seg. Hvordan få trent på dette slik at hun kan få en vurdering av dommer uten å bli kastet ut?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...