Gå til innhold
Hundesonen.no

Valp hadde trengt hyggelig møte med en snill og litt stor hund


Anette

Recommended Posts

Skrevet

Amiga ble igår overløpt av en kjempestor hund og i tillegg fikk en dårlig erfaring med eieren. Hun fikk seg en trøkk og skikkelig støkk og tenkte det kunne være lurt om hun fikk møte en snill hund med en eier som kan kontrollere den. Skal til dyrlegen etterpå idag ettersom hun virker ut som hun slo seg hardt i brystet og siden, greit å sjekke at alle lemmer er i god behold. Lurte derfor på om noen i Trondheim som har en rolig og snill hund hadde hatt lyst til å møte oss en av de kommende dagene. (helst før lørdag for da begynner vi på flyttelass tur). Vi bor ved Samfundet :lol:

Pm, svar her eller kontakt meg på 97106606 om du har lyst :lol:

Skrevet

Hei

Har en voksen og stødig samojed hann (og ei tispe om du vil det også, men hun er en del mindre) som er brukt på valpesosialisering før og er veldig flink til det. Vi bor i orkdal et stykke sør for trondheim, så da må du evt komme hit.

Skrevet

Valpis og jeg kan stille opp, vi er foreløbig ledige i morgen på morran og tidlig ettermiddag, samt fredag ettermiddag. Nansen her inne kan nok bekrefte at Valpis er rolig og grei rundt valper.

Valpis er da en grand danoistispe på 2 år.

Skrevet

Stemmer, Valpis er helt ypperlig for alt fra små, livredde ulldotter til ganske mye større og langt frekkere valpeslyngeler :icon_redface: Men nå var det kanskje litt for seint å svare :banana:

Skrevet

Vi hadde da et lite/stort forsøk igår, og det gikk veeeldig bra! Amiga bjeffet av skrekk da vi kom, og bjeffet av sorg når vi dro.. :icon_redface: Skulle egentlig tatt en ny økt idag, men jeg er såå støl etter å ha kjørt gocart igår (fantastisk morro :banana: )så vi prøver i morgen istedet.

Skrevet

IMG_0033.JPG

bevis på at store hunder ikke er skumle ;-)

idag turte hun tilogmed å hilse på en berner i byen:)

og nå må jeg gå ut fordi hun hopper oppå tastaturet mitt hele tiden ;-)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...