Gå til innhold
Hundesonen.no

Tollervalpistreff :)


Midas

Recommended Posts

I kveld var vi på valpetreff med noen fra østlandstollerne. Det ble en smule våt fornøyelse for min del. Valpene tok en noget ufrivillig dukkert i et myrvann, og forskrettet og redd for de som jeg ble, ble det jammen en ufrivillig dukkert på meg og :)

Uansett, vi hadde en flott kveld, med passivitetstrening og valpelek :(

Her er bildene.

Gumman og Dina. Gumman er mamman til to av valpene som var med på treffet.

761587-10-1276118035177.jpg

Sumo, sønnen til Gumman

761587-10-1276118184022.jpg

Meg og Midas trener passivitet

761587-10-1276118327017.jpg

761587-10-1276118409263.jpg

Dina mot røkla!

761587-10-1276118548343.jpg

Midas :wub:

761587-10-1276118619982.jpg

761587-10-1276118674445.jpg

Midas og Dina, catch me if you can!

761587-10-1276119058800.jpg

761587-10-1276119144842.jpg

Midas etter en noe ufrivillig dukkert.

761587-10-1276119292580.jpg

Tøffe gutter løper bare vannet av seg :)

761587-10-1276119375059.jpg

Dina :D

761587-10-1276119602188.jpg

Midas og Sumo

761587-10-1276119701158.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så fine bilder! Men hørtes litt skummelt ut med myra :getlost:

Er det tillatt med så mye hvitt på toller? :ahappy:

Nei, Gumman er overtegnet. Det hvite på labbene skal ikke gå over håndleddet på fremsiden av beina.

labber.jpg

Til venstre er tillatt, til høyre er for mye.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er tillatt med hvitt på toller, til en viss grad. I tillegg til bildene over her kan jeg si at det ikke er tillatt med hvitt på baksiden av hodet, dvs i nakken, eller på kroppen (mage, rygg osv.) Gumman er overtegnet, men hun avles på grunnet veldig gode jaktegenskaper :ahappy: Det var skummelt med valper som forsvinner i myra ja, men det gikk jo bra til slutt, selv om vi alle ble rimelig våte. Iallefall valpene og jeg :lol: Vi vil gjerne møte voksne hunder som er rettferdige med valper av alle raser i sommer.

Midas er bare verdens vakreste, ved siden av Dina :ahappy: Jeg synes jo selvfølgelig at han var vakrest av valpene, og det er jo helt objektivt :getlost:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei, Gumman er overtegnet. Det hvite på labbene skal ikke gå over håndleddet på fremsiden av beina.

labber.jpg

Til venstre er tillatt, til høyre er for mye.

Det er tillatt med hvitt på toller, til en viss grad. I tillegg til bildene over her kan jeg si at det ikke er tillatt med hvitt på baksiden av hodet, dvs i nakken, eller på kroppen (mage, rygg osv.) Gumman er overtegnet, men hun avles på grunnet veldig gode jaktegenskaper :lol: Det var skummelt med valper som forsvinner i myra ja, men det gikk jo bra til slutt, selv om vi alle ble rimelig våte. Iallefall valpene og jeg :lol: Vi vil gjerne møte voksne hunder som er rettferdige med valper av alle raser i sommer.

Midas er bare verdens vakreste, ved siden av Dina :ahappy: Jeg synes jo selvfølgelig at han var vakrest av valpene, og det er jo helt objektivt :getlost:

Takk begge to :lol:

Ja vi vil fremdeles møte dere, men rakk det ikke denne uka. Er du i Trondheim nå?

Også må vi møtes når vi får bernervalpen vår i juli også :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk begge to :lol:

Ja vi vil fremdeles møte dere, men rakk det ikke denne uka. Er du i Trondheim nå?

Også må vi møtes når vi får bernervalpen vår i juli også :whistle:

Ja, nå er vi i Trondheim. Blir her i litt over en uke til, men vi må få til et treff når vi er tilbake. Vil gjerne at Midas skal treffe flere snille hunder av ulike raser. Får du berner valp eller foreldrene dine? Åååh, da må vi iallefall få til et valpetreff!

Monica: Du må bli med på treff med østlandstollerne, hvis du kommer deg inn til Oslo, kan du jo sitte på med oss inn til retrieverhytta, der det ofte er treff?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Monica: Du må bli med på treff med østlandstollerne, hvis du kommer deg inn til Oslo, kan du jo sitte på med oss inn til retrieverhytta, der det ofte er treff?

Nå skal jeg vel klare å komme meg hele veien selv, bare jeg (eller gps'en) vet sånn nogen lunde hvor det er :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...