Gå til innhold
Hundesonen.no

inkalling med ligg


nordmørsloppa

Recommended Posts

Skrevet

Hvordan lærer dere inn momentet innkalling med ligg? Jeg driver på med en musematte som jeg har lært inn automatisk dekk på. Kaller inn hunden med musematta mellom meg og hunden, og sier dekk rett før han kommer til musematta. legger seg der.

Problemet er bare når jeg fjerner musematta, da blir han treigere til å legge seg,gjerne en halvmeter etter musematta. Har jeg gjordt han hjelpeavheningig? hvordan kommer vi videre i innlæringen?

Tar i mot alle forslag! :)

Skrevet

Hva med å bruke avstandsbelønning? Legge leke/godbitskål bak han og gjøre han god på ekstern belønning. Deretter kan du rygge bakover, kommandere dekk og belønne (evt kaste leke over hodet hans). Om dekken ikke er den raskeste i starten, så kan den fort komme seg når han blir trygg på momentet og at belønningen ligger bak han. Etterhvert kan du løpe baklengs når du kommanderer dekk, og etterhvert kjøre det med innkalling.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...