Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilder av linselusene mine


JulieOgBertene

Recommended Posts

Skrevet

Jeg liker veldig godt å se på bilder, og nå syntes jeg det er på tide at jeg selv legger ut litt bilder av hunden(e) mine :ahappy::whistle:

n3u52a.jpg

Baileys klar for speidertur!

6z99fm.jpg

Hun er ikke så gal som hun ser ut til :wub:

vookqq.jpg

27xgjfn.jpg

Min vakre lille vovve som ikke er så liten lengre :)

Skrevet

Nydelige :whistle: ! Spesiell farge på Baileys, er hun en lys red tri?

Syns nesten fargn hennes ser diluted ut, men jeg kan jo ta feil.

nugget1.jpg

Diluted rød aussie

JavaCGCTDI.JPG

red tri, mye mørkere mer pigmentert nese

Det som gjør meg mest sikker, er den lyse leverfargede nesa.

Men fin hund uansett :ahappy: Pelsen ser såå myk og deilig ut :wub:

Skrevet

Baileys er enten red tri eller red merle, litt usikkert.

Om våren og sommeren blir hun veldig solbleket, vi har jo valget om å kle på henne eller holde henne innendørs Men siden hun er en hund og hun skal også være en hund, lar vi henne være ute.. Fargen hennes skal ikke være ett hinder for at hun ikke får lov til å oppholde seg ute.! :whistle:

Men siden du er så opptatt av at Baileys er diluted legger jeg ved fargekoden. Har tatt blodprøve og sendt til HealthGene i Canada. Hun har gentype EEbbDD det betyr at hun er rød eller rød merle. Hun er ikke dilutet og hun er ikke bærer av det dilutete gen.

Rettet skrivefeil og la til mere.

Skrevet

Synes ho er kjempe fin uansett farge jeg :whistle: Stussa bare litt på at hun er lysere enn de røde jeg har sett tidligere. Men synes som sagt hun er kjempe fin :ahappy:

Mere bilder :wub: !

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...