Gå til innhold
Hundesonen.no

Extra besto sin IPO II prøve i dag :D


Marthe

Recommended Posts

Tusen takk for alle de fine gratulasjonene! :wub: Det er utrolig hyggelig å høre :wub:

Hva går en IPO II-prøve ut på? Kjenner at kunnskapene mine om IPO ikke er de sterkeste :)

Jeg la ut en (dårlig) forklaring på lydigheten. Her er film av lydigheten Extra gikk i går: http://www.facebook.com/video/video.php?v=426802692888&ref=mf . Vi gjorde det samme i dag, men hadde i tillegg en stå under marsj (fordi vi tok en IIèr prøve) :wub:

Gratulerer :ahappy:

Gikk du NM lydighet i 2009?

Svarer for Marthe jeg :wub: De gikk ikke der (selv om de helt klart hadde hatt noe der å gjøre!), men søsteren til Extra, Zuki (til belgerne her inne), gikk der :wub:

Som labbis sier så var det Siwi med søsteren til Extra, Zuki :yes: Det er ei veldig god venninne av meg, så vi kjøpte hund fra samme kull, og trener i lag flere ganger i uken :yes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ahh, ja det var en skikkelig lekker liten malletispe hvertfall :)

Ja, Zuki er kjempe flott :)

Gratulerer igjen, Marthe! Flinkiser! :) Hva ble poengene?

Takk! Det ble 90-89-74 :D

Hun var litt sliten i dag, og det er selvsagt strengere bedømmelse på en II`er prøver :D Sporet rotet hun skikkelig til. Jeg har skrevet om prøvedagen i bloggen for de som vil lese mer og se film :D

Gratulerer :D

Tusen takk :aww:

Gratulerer!

Tusen takk :D

Åhåhåi, så på filmene, det er så imponerende! Ser ut som om hun har det maks gøy, også :wub:

Gratulerer masse med bra resultater!

Det var hyggelig å høre :wub:

Tusen takk! :wub:

Gratulerer :wub: Dere er utrolig flinke :aww:

Tusen takk :D

Jeg er også spent på hva poengsummene ble! :D

Nå skrev jeg det til Carina :wub: Som jeg skrev der også, så står det mer i bloggen. Hva vi fikk trekk for og sånn :wub:

Igjen, tusen takk alle sammen! Det varmer å få så mange gratulasjoner og positive tilbakemeldinger :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...