Gå til innhold
Hundesonen.no

Runderingsstevne i Askim


Carina

Recommended Posts

Guest Jonna
Skrevet

Grattis!!

Gikk fint med oss også. Godkjent B-rundering, syns ikke det var ille å klare det etter 1 mnd trening med en hund som jeg hadde kræsj med i fjor sommer og derfor la det bort.

Bommet på en fig, men veldig fornøyd med en så uerfaren hund i en litt tøff løype. :wub:

Skrevet

Gikk fint med oss også. Godkjent B-rundering, syns ikke det var ille å klare det etter 1 mnd trening med en hund som jeg hadde kræsj med i fjor sommer og derfor la det bort.

Bommet på en fig, men veldig fornøyd med en så uerfaren hund i en litt tøff løype. :ahappy:

Talli gikk jo utrolig bra lydighet, så neste gang når hun ikke er uheldig med ene fig'en så blir det jo dritbra rett og slett. :wub: Flinkeste lille ekornet!

Tusen takk for grattiser, kan tro jeg er stolt av gutten min! :ahappy:

Skrevet

Cane har i dag fått opprykk til klasse A rundering på stevne i Askim! :wub: :wub: :lol:

Gratulerer så masse :D Kjempe bra jobba med tanke på hvor lite trening det har vært i vinter! Supert :wub:

Gikk fint med oss også. Godkjent B-rundering, syns ikke det var ille å klare det etter 1 mnd trening med en hund som jeg hadde kræsj med i fjor sommer og derfor la det bort.

Bommet på en fig, men veldig fornøyd med en så uerfaren hund i en litt tøff løype. :ahappy:

Gratulerer så masse med godkjent B-rundering! Det viktigste er at man er fornøyd selv :ahappy:

Skrevet

Gratulerer så masse :wub: Kjempe bra jobba med tanke på hvor lite trening det har vært i vinter! Supert :ahappy:

Ja, er veldig fornøyd med han spesielt med tanke på hvor lite trening det har blitt på disse tingene. :ahappy:

Tusen takk for gratulasjoner! :wub:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...