Gå til innhold
Hundesonen.no

Her er min hund :)


Charlie`s mum

Recommended Posts

Hei alle sammen!

Jeg er ny her på forumet og tenkte jeg skulle begynne med og vise frem min hund og fortelle litt om han og meg som matmor da.

Min hund heter Charlie og er en blanding mellom golden retriever og labrador født 21.12.07 og er derfor 2 år og 5 mnd nå :ahappy:

han er som alle andre i den rasen veldig livlig og glad med masse energi, og til tider "farskat" og som er veldig glad i oppmerksomhet og han vet hvordan han skal få den for å si det sånn :wub: og ellers er han en veldig lydig og snill gutt som det er vanskelig og ikke like :ahappy:

en fantastisk fin hund både i utseende og i personlighet som også ELSKER og bade/svømme (noe som er kjent for de rasene også) og vi går ofte ved sjøen når været tillater det siden vi bor så nærme.

Charlie og matmor bor i nordland på en liten plass, derfor har vi turmuligheter i skog og mark rundt oss, noe som er veldig fint siden vi begge er glade i og gå tur :ahappy:

noe vi jobber med nå er ting som er kommet det siste året egentlig, han er usikker på andre hunder, noen ganger går det bra og andre ganger ikke så bra, han har også vist usikkerhet hos noen barn, men noen ganger og andre ganger ikke. så vi trener med en hundeinstruktør med dette og ting går bedre og bedre til matmors store lettelse :lol:

her er ihvertfall noen bilder:

her har vi vært og bada i gjørma ja :lol:

DSC01348.JPG

uskyldig jeg? :D

DSC00866.JPG

"når matmor ikke ser meg så er det greit og legge seg i sengen hennes" ...hmmmm.... :D

DSC00513.JPG

også noen valpebilder som jeg ble veldig fornøyd med :lol:

P4031070.JPG

P3030999.JPG

P2170961.JPG

sover.jpg

<3

DSC01463.JPG

plasking er gøy :D

DSC01466.JPG

DSC00347.JPG

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Dratini

Velkommen inn hit :ahappy:

Fin hund du har;) Ser ut som om han har fått mye av labradorpelsen (og ikke den lange golden-pelsen). Og så liker jeg veldig godt fargen på han!

Jeg kunne ønsket at du hadde bedt en moderator endret emnet til hundens navn. Da er det mye enklere å finne tilbake til tråden din :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

takk for det :ahappy:

ja han er veldig lik labrador. har lyst til og pare han med en "gullfarget" labrador eller en golden en gang for og få valper med likens farge. det er jo så mange hunder av den typen som er hvit!

hva mener du med og endre emnet? som i overskriften til tråden her? :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Dratini

Ja, som tittelen på tråden din. Mye enklere om du skriver "Charlie - en golden/labrador" eller noe slikt? :ahappy: For om alle skulle skrive "Her er min hund" eller "Min hund" o.l. så vil det bli veldig uoversiktlig.

Om å pare hunden din vil jeg ikke diskutere her (da jeg selv er oppdretter og ser mer positivt på raseavl enn på planlagt blandingsavl).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...