Gå til innhold
Hundesonen.no

Klesbutikker med litt størrelser


Akita

Recommended Posts

Eg er jo ikke noe modell akkurat. Men nå begynner eg å bli lei av å gå inn i en butikk prøve 42 og det virker som det er str 38.

Føler det varierer så sinnsykt i store og små 42'er.

Hva er de beste butikkene å gå i og faktisk få en grei størrelse?

Mvh ei som virkelig hater shopping.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Til og med str 38 varierer veldig i størrelser. Jeg vet bare om en butikk oppe på Gunerius i andre etasje her i Oslo. Den kan vel anbefales om du besøker Oslo en gang. Så ut som om de hadde en del fint der også da jeg var der med ei venninne:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg bruker KappAhl og Cubus i Norge. Du er heldig som ligger under grensen da. Jeg er str. 44 og må finne de største størrelsene i "vanlig" avdeling eller de minste i "stor størrelse avdeling". Som oftest er er utsolgt eller har ikke noen av delene. :ahappy:

England er fint. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tja, jeg handler stort sett på bodymap eller manillusion, der er størrelsene litt annerledes siden det er utenlandske klær. Tror ikke jeg har handlet klær på år og dag. Er nok ikke bare du som hater shopping nei :ahappy:

Jeg synes bare det er litt skremmende hvor mye størrelsene varierer innad i størrelsen, om du skjønner. Går du på en "tenåringsbutikk" (jeg husker ikke navn), så kan jeg sverge på at str 38 der egentlig er en 34, ikke rart de som prøver klær blir litt skremt da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Då blir det shopping på lørdag og eg får prøve meg på KappAhl og Cubus.

Kan virkelig ikke si at eg gleder meg, men bukser må man han.

Jeg har hatt hell på Cubus med gensere og topper, men bukser kan jeg bare glemme... Da må jeg enten på KappAhl eller Lindex. Føler med deg, bukseshopping er et nødvendig onde... Skjørt er fint! :wub::getlost:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har hatt hell på Cubus med gensere og topper, men bukser kan jeg bare glemme... Da må jeg enten på KappAhl eller Lindex. Føler med deg, bukseshopping er et nødvendig onde... Skjørt er fint! :getlost::D

Topper og gensere får eg fint tak i. Har fått det meste på rompe og lår eg. Skjørt kan eg prøve meg på, har ikke hatt hell der før, siden alt blir mye større, men er jo vår nå :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...