Gå til innhold
Hundesonen.no

Turbo har fått stor mystisk kul på skulderen!


Recommended Posts

Jeg oppdaga en kul på Turbo sin skulder i kveld, den må ha kommet fort da den gutten får så mye kos at en av de i familien burde ha kjent den hvis den hadde vært der lenge.

Det virker som at det er en kul fyllt med væske, samtidig som at den er litt hard, kan ikke flytte rundt på den. Virker som at Turbo synes det er ekkelt, men ikke vondt når jeg tar på den. Har ikke turt å klemme for mye på den..

Noen som har noen anelse?

Bilde kommer :P

P's: Skal ringe veterinær i morgen, synes bare det er greit og høre om noen her inne har en anelse :console:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kan han ha slått seg og fått en ordentlig blodutredelse?

Med tanke på at den har kommet så brått og er så stor så er det gjerne noe "akutt" dvs skade i muskel e.l.. Første som slo meg iallefall.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kan han ha slått seg og fått en ordentlig blodutredelse?

Med tanke på at den har kommet så brått og er så stor så er det gjerne noe "akutt" dvs skade i muskel e.l.. Første som slo meg iallefall.

Nei ikke som jeg har fått med meg, i dag har han faktisk ikke fått tur engang fordi jeg har vært syk, så han har ikke hatt noe å slå seg på.. Han falt på tur på tirsdag men han burde vel ikke fått en reaksjon så sent? Eller?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tenkte først på fettkul, men når den kom så brått kan det ikke være det.

Den så rimelig stor ut, så jeg vil ikke tro det er en svulst, siden dette er noe som har kommet plutselig.

Det kan være at han har stukket seg på en nål eller en flis etc, som fremdeles står det inne, og gir reaksjonen?

Har han noe feber?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tenkte først på fettkul, men når den kom så brått kan det ikke være det.

Den så rimelig stor ut, så jeg vil ikke tro det er en svulst, siden dette er noe som har kommet plutselig.

Det kan være at han har stukket seg på en nål eller en flis etc, som fremdeles står det inne, og gir reaksjonen?

Har han noe feber?

Jeg har ikke sjekket temperatur da jeg ikke har temperaturmåler tilgjengelig desverre. Nål har han ikke stukket seg på, det er jeg 99,9 % sikker på, skjønner heller ikke hvor han skulle fått flis fra, eneste rommet jeg vet har en tendens til å gi fliser fra gulvet er mitt rom, og der er han aldri. Skjønner ikke hva dette kan være altså.. Han småsloss med en hannhund for noen uker tilbake, kan han ha fått noen reaksjon på ett eventuelt bitt så sent?

Det virker heller ikke som en vanlig hevelse da det virker som at det er væskeansamling der.. Kjennes litt ut som disse stressballene man får enkelte steder, sånne i gummi med gele inni..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Høres nesten ut som om du beskriver en vannblemme...

Merkelig.

Håper du legger ut svaret fra veterinær, vil være interessant å finne ut hva det er!

Ja, hmm, merkelig altså, kanskje den er fordunsta i morgen tidelig :console: Hvis ikke, skal jeg skrive rapport når jeg er tilbake fra veterinær :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Pointeren jeg hadde fikk noe lignende, faktisk i området skulder/nakke. Jeg husker ikke hva veterinæren sa at det var, men det var visst noe helt ufarlig. Veterinæren satte en sprøyte i den (kortison?), og noen dager etterpå var den helt vekke.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det var en væskebyll, heldigvis ikke betent! Så de snittet også rant det masse ekkelt guff ut, så han er nå plastret for det renner veldig mye blod fortsatt! Men han er iallefall frisk og rask og de sa det var bra at jeg kom såpass fort så det ikke ble betennelse :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det var en væskebyll, heldigvis ikke betent! Så de snittet også rant det masse ekkelt guff ut, så han er nå plastret for det renner veldig mye blod fortsatt! Men han er iallefall frisk og rask og de sa det var bra at jeg kom såpass fort så det ikke ble betennelse :ahappy:

Så bra da :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Godt det ordnet seg! :ahappy: Sa vet'en noe om hvorfor det plutselig dukket opp?

Ja :ahappy: Mest trolig er det fra han lekte med en dalmatinerhann for noen uker tilbake og da fikk ett sår, muligens ett bitt også har dette grodd med bakterier inni og dermed har bakteriene vokst under huden og væskeoppsamlingen har oppstått :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...