Gå til innhold
Hundesonen.no

Grooming a Papillon


MegaMarie

Recommended Posts

Skrevet

Jeg ble inspirert av Grooming Keelpie tråden og Wesminister tråden hvor alle var så pene og stelte, så det ble til at jeg tok ulldotten på en date med saksen. Prosjektet startet litt seint på kvelden så jeg rakk kun 1 pote. Dette er andre gangen jeg klipper hun noen lunde riktig :blink: . Kommentarer?

Before:

4383824927_5ea279b2ae_b.jpg

25781_359585100609_733890609_5464129_5403045_n.jpg

25781_359585115609_733890609_5464130_5535707_n.jpg

After:

25781_359585135609_733890609_5464131_2157640_n.jpg

25781_359585150609_733890609_5464132_3163802_n.jpg

25781_359585155609_733890609_5464133_1361381_n.jpg

Skrevet

Så søt hun er :blink: Men jeg trodde man skulle klippe hele poten og ikke la det stå igjen en dusk? :D

De skal ha harepot, så vidt jeg vet. Men ser mange som klipper alt vekk.

Skrevet

I rasestandarden står det at det er pelsen mellom tærne som skal gå foran potene, så jeg tror du kan klippe mer i front om du vil det. Jeg pleier forøvrig klippe alt, for jeg syns det er mest praktisk og pent -og dessuten stillier jeg ikke ut.

Fra standarden:

velutviklet fin pels mellom tærne som når frem foran potene og spisser seg

til.

Skrevet

Den så kjempefin ut, men jeg ville ha stusset den tutten foran litt! Sånn at den ikke krøller seg! Det er ihvertfall sånn jeg har gjort det, men jeg er langt i fra noen proff :blink:

Skrevet

Den så kjempefin ut, men jeg ville ha stusset den tutten foran litt! Sånn at den ikke krøller seg! Det er ihvertfall sånn jeg har gjort det, men jeg er langt i fra noen proff :blink:

Ja, det var det jeg tenkte på. Stusse litt fremme :D Jeg har nemlig fått beskjed av oppdretter å aldri klippe av det fremme. Men stusse det litt er nok greit.

Skrevet

Da gjorde jeg prosjektet ferdig i dag :)

Sånn ser hun ut nå ;) Jeg føler egentlig at alle potene er blitt klippet forskjellig :) Jeg er glad det er lenge til utstilling så jeg får fikset på det.. Den ene poten stusset jeg for mye fremme ihvertfall.

4392752460_358219dba1_b.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...