Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

"Den 22. august kom en nabo for å hente en bil som sto parkert utenfor hos Ingrid og hennes mann.

I denne sammenheng, da døren ble åpnet sprang Viking ut. Naboen tilbyr Ingrid å kjøre bilen hennes så hun kan hente hunden. Naboen er den som til slutt får tak i hunden, den er redd og stresset etter å ha blitt slått med et brekkjern over snuten, og biter i et forsøk på å komme seg bort, og i basketaket som følger, prøver naboen å legge hunden i bakken ved å ta kveletak på han, i den tro at det ville roe han ned, det resulterer i at naboen får endel bittskader i underarmene.

Hele hendelsen er en beklagelig ulykke;

naboen som fikk disse skadene,

Viking & Lady som ble hentet av politiet for oppbevaring i påvente av avliving"

Les hele saken her.

Det de nå trenger er hjelp til å betale kennelregningen. Anbefaler alle som har facebook til å sjekke ut linken og hjele til med en liten slant om de vil. Står mer info på siden.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...