Gå til innhold
Hundesonen.no

Hordeolum


ipadda

Recommended Posts

Jeg har fått noe de kaller for "Hordeolum", altså en betennelse i en kjertel i øyet. Eller på enkelt språk, sti på øyet. Dette er meget meget vondt for min del.

Har noen erfaringer med slik? Har dere hatt vondt lenge, hoven lenge? Jeg blir gaaal, føler jeg ser ut som en gorilla. :icon_confused::whistle:

Jeg fikk en salve av legen, med føler ikke den hjelper, smertene går vekk dersom jeg tar noen ibux til dagen, men jeg er ikke serlig glad i medikamenter...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har fått noe de kaller for "Hordeolum", altså en betennelse i en kjertel i øyet. Eller på enkelt språk, sti på øyet. Dette er meget meget vondt for min del.

Har noen erfaringer med slik? Har dere hatt vondt lenge, hoven lenge? Jeg blir gaaal, føler jeg ser ut som en gorilla. :icon_confused::whistle:

Jeg fikk en salve av legen, med føler ikke den hjelper, smertene går vekk dersom jeg tar noen ibux til dagen, men jeg er ikke serlig glad i medikamenter...

Hatt det mange ganger når jeg var yngre. Det som funker best er faktisk lapp på øyet. Enten du kjøper lapp på apoteket eller tar noe plasterteip og en bomullsdott.

Eller så funker faktisk lunken kamillete (kjøpt i boks fra apotek/helsekost) godt for å dempe irritasjon. Gjor iallefall det for meg :hmm:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk for tips :icon_confused: Var det noen av dere som fikk feber og andre ubehageligheter samtidig, eller har jeg vunnet i "lotto"? :whistle:

Det spørs om ikke feberen har gitt deg nedsatt immunforsvar og dermed kom stien. I utgangspunktet får man ikke sti av feber eller feber av sti.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...