Gå til innhold
Hundesonen.no

Trekkvogner


Leffy

Recommended Posts

Hei.

Vurderer og kjøpe trekkvogn til bikkja. Har sett litt på hundevogner her: http://www.nordiccab.no/vis.aspx?MenuID=181

Noen flere forslag på andre vogner og andre steder man kan handle? Det viktigste er at hunden skal trekke noe så hvordan type vogn er ikke så farlig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Troll har jo et par forskjellige: http://www.troll-hundefor.no/public.aspx?pageid=47279 og http://www.troll-hundefor.no/public.aspx?pageid=33944 og http://www.troll-hundefor.no/public.aspx?pageid=33948 . Første er nok altfor tung for en hund da.

Sacco vogn: http://www.uninor.no/documents/sacco.html går fint med en hund om man kjører i lett terreng eller går av i oppoverbakker om det er tungt. Veier opp mot 30 kg. Litt upraktisk vis man er veldig lang da det ikke går og justere lengde. Dyr ny, men selges en del brukt.

Golden wagon: Fra bjorkis. Veldig lik sacco, litt enklere, og billigere. Kan justere lengde, veier litt mer en sacco, rett i overkant av 30 kg. Må hentes i sverige, tror jeg, men sendes innad i sverige for en rimelig penge. Har denne selv og er fornøyd.

Forskjellen fra nordiccab er vell at du kan/må stå sitte på på disse..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg har ikke prøvd den fra Nordiccab, men for meg ser det ut som den er ubehagelig for hunden i og med at det er bare 2 hjul på den. Ser for meg at den som sitter på må sitte veldig i ro for å balansere vogna riktig så den ikke presser ryggen opp eller ned på hunden. Har som sagt ikke prøvd den, men den ser ikke særlig god ut...

Med saccovogn og andre lignende vogner med 3-4 hjul slipper du denne problematikken.

Jeg hadde gått for sacco var jeg deg. Bruker den selv, fra 1-4 hunder og den er god! Koster ike all verden om du får i brukt heller. Jeg har også ei vogn fra Optimus ( ? ), men den er for tung for en hund.

For en hund er kanskje en sparkesykkel et godt alternativ også...? jeg bruker min MYE, skikkelig morro!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Slik jeg har forstått det så er ikke nordic cab for å sitte i, vertfall ikke for voksne.. Mer for transport av varer på tur eller unger.

Uansett hva man har i lasten synes jeg det ser mindre behagelig ut for hunden. blir vel omtrent som henger med og uten boggi, og jeg vet hva jeg foretrekker å kjøre med... Har som nevnt ikke prøvd vogna, men det er hva jeg har hørt (og kan se for meg).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Uansett hva man har i lasten synes jeg det ser mindre behagelig ut for hunden. blir vel omtrent som henger med og uten boggi, og jeg vet hva jeg foretrekker å kjøre med... Har som nevnt ikke prøvd vogna, men det er hva jeg har hørt (og kan se for meg).

Det er jeg egentlig enig i da, men vekt spiller jo en rolle også. Vis jeg skal sammenligne med en hestevogn så er de mer stabile enn de ser ut for, så det trenger ikke være så galt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Saccovogna var veldig stilig, men litt i overkant av det jeg kan bruke nå, men ser ganske så artig ut også. Golden Wagon og så bra ut. Billig var den også. Er mulig og sende mail til de ved sendinger utenfor Sverige sto det.

Se hva jeg gjør etthvert. Klart det er viktig det at hunden har det bra så ikke ting blir feil. Har stort sett nordiccab etter sykkel men tenkte det var en grei løsning til hunden også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...