Gå til innhold
Hundesonen.no

Trekkvogner


Leffy

Recommended Posts

Hei.

Vurderer og kjøpe trekkvogn til bikkja. Har sett litt på hundevogner her: http://www.nordiccab.no/vis.aspx?MenuID=181

Noen flere forslag på andre vogner og andre steder man kan handle? Det viktigste er at hunden skal trekke noe så hvordan type vogn er ikke så farlig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Troll har jo et par forskjellige: http://www.troll-hundefor.no/public.aspx?pageid=47279 og http://www.troll-hundefor.no/public.aspx?pageid=33944 og http://www.troll-hundefor.no/public.aspx?pageid=33948 . Første er nok altfor tung for en hund da.

Sacco vogn: http://www.uninor.no/documents/sacco.html går fint med en hund om man kjører i lett terreng eller går av i oppoverbakker om det er tungt. Veier opp mot 30 kg. Litt upraktisk vis man er veldig lang da det ikke går og justere lengde. Dyr ny, men selges en del brukt.

Golden wagon: Fra bjorkis. Veldig lik sacco, litt enklere, og billigere. Kan justere lengde, veier litt mer en sacco, rett i overkant av 30 kg. Må hentes i sverige, tror jeg, men sendes innad i sverige for en rimelig penge. Har denne selv og er fornøyd.

Forskjellen fra nordiccab er vell at du kan/må stå sitte på på disse..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg har ikke prøvd den fra Nordiccab, men for meg ser det ut som den er ubehagelig for hunden i og med at det er bare 2 hjul på den. Ser for meg at den som sitter på må sitte veldig i ro for å balansere vogna riktig så den ikke presser ryggen opp eller ned på hunden. Har som sagt ikke prøvd den, men den ser ikke særlig god ut...

Med saccovogn og andre lignende vogner med 3-4 hjul slipper du denne problematikken.

Jeg hadde gått for sacco var jeg deg. Bruker den selv, fra 1-4 hunder og den er god! Koster ike all verden om du får i brukt heller. Jeg har også ei vogn fra Optimus ( ? ), men den er for tung for en hund.

For en hund er kanskje en sparkesykkel et godt alternativ også...? jeg bruker min MYE, skikkelig morro!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Slik jeg har forstått det så er ikke nordic cab for å sitte i, vertfall ikke for voksne.. Mer for transport av varer på tur eller unger.

Uansett hva man har i lasten synes jeg det ser mindre behagelig ut for hunden. blir vel omtrent som henger med og uten boggi, og jeg vet hva jeg foretrekker å kjøre med... Har som nevnt ikke prøvd vogna, men det er hva jeg har hørt (og kan se for meg).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Uansett hva man har i lasten synes jeg det ser mindre behagelig ut for hunden. blir vel omtrent som henger med og uten boggi, og jeg vet hva jeg foretrekker å kjøre med... Har som nevnt ikke prøvd vogna, men det er hva jeg har hørt (og kan se for meg).

Det er jeg egentlig enig i da, men vekt spiller jo en rolle også. Vis jeg skal sammenligne med en hestevogn så er de mer stabile enn de ser ut for, så det trenger ikke være så galt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Saccovogna var veldig stilig, men litt i overkant av det jeg kan bruke nå, men ser ganske så artig ut også. Golden Wagon og så bra ut. Billig var den også. Er mulig og sende mail til de ved sendinger utenfor Sverige sto det.

Se hva jeg gjør etthvert. Klart det er viktig det at hunden har det bra så ikke ting blir feil. Har stort sett nordiccab etter sykkel men tenkte det var en grei løsning til hunden også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kalexas kennel har jeg veldig godt inntrykk av. Seriøs oppdretter, gode hunder. Disse liker jeg godt. Kreft er vel det vanligste, litt allergi. Og mange er veldig til å slikke, på deg, andre hunder , alt mulig. Utrolig irriterende.  Noen linjer kan ha mye lyd, som i piping.... Lykke til med valpekjøp:)
    • Etter mye grubling fram og tilbake har valget falt på Flat denne gangen. Rasen gir for oss en god kombinasjon av sosial happy-go-lucky familiehund og passe energisk trenings- og hobbyhund for for meg. Planen er valp i løpet av 2026. Nå er jakten på mulige oppdrettere i gang. Jeg har selvsagt kikket innom oppdretterlistene til NKK og retrieverklubben, og det er en start. Jeg vil i tillegg spørre her, er det noen som har en oppdretter å tipse om/anbefale? Gjerne i Trøndelag, men hele landet er forsåvidt aktuelt. Ønsker en oppdretter med fokus på helse og mentalitet, og helst også fokus på bruk av hundene ut over "bare" utstilling. Men jeg er ikke ute etter heftige brukslinjer heller.  Litt upraktisk at mange ikke bruker hjemmesider lengre. En må følge dem på sosiale media, men der må en ofte være valpekjøper allerede for å få tilgang. Liker å kunne få et inntrykk på nett før jeg eventuelt sender epost eller ringer.  Er det noe jeg bør være spesielt obs på med Flat? Vet det kan være en del kreft. Er det noe annet med helse eller mentalitet å være på vakt mot?    
    • Da tok jeg en telefon til en som driver med dette, og det stemmer at han bør ikke løpe på asfalt men at det er individuelt mht hvor mye de tåler. De bør ivertfall ha en hviledag mellom hver gang og løpe sakte når de gjør det. Så uroen jeg hadde inni meg, intuisjonen eller hva det var, stemte. Jeg var nøye på dette i fjor, men det "tok av" i januar med veldig lange turer pga føre. Så nå skal vi legge om løpet igjen og være mer forsiktige sånn vi var før.
    • Etter 3 ganske intensive dager (pga at jeg har hatt tannlegetimer og diverse surr så jeg vil han skal være sliten) hvor han har fått sine 11-12 km hver dag så skal han ha hviledag i dag, dvs vi går en tur over jordet og lar ham løpe litt fritt (som han pleier å gjøre, men når jeg går ved siden av så pleier han å løpe litt i skogen her borte) også kaster vi litt ball og trener litt på kommandoer + biltur som han ivertfall før satte veldig stor pris på men nå tar som en selvfølge, men det er ivertfall et avbrekk. Lengre løpetur på grus må vente litt til da grusveien i skogen er klissvåt. Så det er kanskje 5 km grus, og 7 km asfalt, korter vi ned blir det kanskje 5 km grus og 3 km asfalt eller bare 5 km bare grus men det blir veldig kort for ham. Det er vanskelig å finne så mye andre steder her for ham å løpe. Har hatt ham hos dyrlegen til sjekk for sikkerhets skyld og alt er tipp topp. Han hopper høyt i været av glede når han skal på tur, så det feiler ham ikke noe men av en eller annen grunn bekymrer belastningsskader meg veldig for jeg vet hvor viktig turene er for ham og han er bare 3 år.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...