Gå til innhold
Hundesonen.no

Gode Potesokker?!


Lemen

Recommended Posts

Sølve trenger potesokker og tiltross for iherdig leting har jeg ikke funnet noen som passer (er små nok) i de lokale dyrebutikkene. Potesokker skal brukes på salte veier og i snøkladdevær. Jeg har kommer over Pawz Protective Dog Boots og funderer på om disse kan være gode, eneste er at de ser ganske glatte ut og da blir jeg usikker på om de er brukbare på snø.. Noen som vet? Eller vet om andre alternativer som aller helst er vanntette og passer en liten småttis som har potene til en toypuddel. :whistle:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dem i linken er jo gummi ser det ut som.

Med tanke på at det ikke anbefales at man går med latex hansker e.l. i mer enn 15min så kan vel ikke det være så veldig bra en hel tur?

Desverre vet jeg ikke om noen potesokker som er så små. Hva med å sy selv?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

oi, de der var kule! Ser jo nesten ut som ballonger som er tredd på labben jo! Men, strammer de mye rundt labben tro? Eller? hmmm... Intr.. for Ruffwear sine som jeg har er absolutt ikke vanntette og hadde vært kjekt med alternativ på våte dager :)

Ja, ikke sant. :) Jeg synes de så kjekke ut, og i tillegg var prisen for 12 stk i en pakke ikke avskrekkende i det hele tatt og skulle jeg miste en hadde det ikke vært noe stress og de skal være bra for miljøet..! Men - er de gode på poten? For som du sier ser ut som de strammer en del ja og jeg kommer liksom ikke over at gummi på snø må jo være glatt.. På den andre siden så vil jo ikke potesokken dette av da i det minste, men ja jeg er forvirra.. :yawn:

Dem i linken er jo gummi ser det ut som.

Med tanke på at det ikke anbefales at man går med latex hansker e.l. i mer enn 15min så kan vel ikke det være så veldig bra en hel tur?

Desverre vet jeg ikke om noen potesokker som er så små. Hva med å sy selv?

Hmm.. Nei, der sa du noe. Disse sokkene er laget av rågummi, er det lateks i de da? Når det gjelder å sy selv er jeg komplett udugelig og vil i det lengste unngå det, men må jeg så må jeg. :(

Fant forresten en anmeldelse (men den så mer ut som reklame - eller kanskje er de så bra?): Modern dog magazine Og på siden til produsenten er det flere gode tilbakemeldinger: http://pawzdogboots.com/testimonials/ Usikker nå jeg.. :yes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...

Jeg ble anbefalt å kjøpe små babysokker og å ha på tekstil-lim under de for å beskytte sokkene fra slitasje og hindre vanninntrengning. Aner ikke om det funker, jeg har ikke fått prøvd. Lillemann synes plutselig at minus 30 ikke er noe heft :icon_redface: så da har jeg drøyd det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Om du er redd for fukt i sokkene, siden de er så tette, kan du helle oppi litt potetmel. Har du mulighet til å ha ren ull oppi, vil det både hjelpe mot fukt og være kuldeisolerende. Rågummi er slett ikke så glatt, er mer skeptisk til nylon (plast) produkter, jeg..

Jeg funderer faktisk på om jeg skal prøve å sy potesokker av et gammel lammeskinn jeg har, det blir både varmt, vanntett og ganske sklisikkert. Men så var det meg og skarpe nåler da..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kjøpte potesokker til Aynï i går.  De er ikke vanntette så mulig de blir uaktuell?  Merket er Yukon (liker det merket mer og mer), kostet 199 for fire stk (OK pris i forhold til Trixie sine som koster det samme for to).  Aynïs føtter passer som fot i hose størrelse mini; da er de litt trange å få på, men det er litt stretch i fleecen de er laget av og de er litt mindre der borrelåsen er festet, så de sitter som støpt.  :icon_redface:  Finnes også i str. x-mini og x-small (hakket større enn x-mini).  Aynï er en veldig liten cairn terrier.   De er som sagt laget av fleece, men det er visstnok en veldig slitesterk fleece, sokkene er beregnet på hunder i aksjon, til snørekjøring osv.  Fleecen er utenpå (teit kanskje?), så jeg vurderte å kjøpe hakket større og vrenge de (ville blitt litt glatte utenpå da), men gjorde ikke det.  Tenkte å bruke elektrikerteip å feste de med hvis vi skal gå i mer snø, bare sånn for sikkerhets skyld.  

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...