Gå til innhold
Hundesonen.no

Shiba


Anca

Recommended Posts

Skrevet

I det siste har jeg blitt veldig fascinert av denne rasen.

Så jeg lurer på om det er noen som har erfaringer med denne vakre hunden?

Har lest litt om den på nettet, men hadde vært morsomt å høre deres erfaringer. :)

Skrevet

var helt bestemt på at min neste hund skulle være en shiba, helt til jeg var hos en oppdretter og kikket.

Mer likegyldige og agressive hunder finner du ikke enn de som var der iallefall.... Nei takk sa jeg da.

Har veldig sansen for japanske bjørnehunder men det får være grenser.

Skrevet

det kan godt være det altså, men det virket som veldig seriøse folk.

Men de bikkjene de hadde var ikke helt gode, jeg mistet rett og slett lysten.

Men det utrolig vakre hunder :)

Skrevet

Ja, de er veldig vakre! :)

De kan visst være noe reservert overfor fremmede tror jeg, men hengiven for eier. Så det kan ikke være det da?

Skrevet

mulig...de fløy på alle bikkjene som passerte der. Også var det veldig vanskelig og lese dem. gikk liksom bare der med halen hengende rett ned.

Vanskelig og forklare.

Skrevet

Mulig du har rett altså! Jeg liker bare rasen så godt gjennom det jeg har lest om den, så jeg prøver å viske ut evt. feil. :oops: Vet det er en mann i boligfeltet her som har en. Forhåpentligvis møter vi på han igjen så jeg kan hilse ordentlig på og studere litt. :)

Flott at jeg blir klar over at det kan være tilfelle! :P

Skrevet
Hihi, hver gang på trening blir jeg møtt av shibaer som hopper og gir 10000 susser :P

Men en oppdretter anbefaler jeg på det aller, aller, aller meste :wink:

http://www.home.no/enerhaugen/

Christen Lang sitt oppdrett :P

Har vært der inne å sett. :) Flotte shibaer!

Noen som vet hvilken prisgruppe de ligger i?

Skrevet

Ble kjent med noen som overnattet på samme sted som meg på en utstilling som hadde Shibaer. :)

Kjempehærlige hunder. :P

De hoppet og spratt og ville ha kos. :wink:

Skrevet
mulig...de fløy på alle bikkjene som passerte der. Også var det veldig vanskelig og lese dem. gikk liksom bare der med halen hengende rett ned.

Vanskelig og forklare.

Shibaer skal jo ikke gå med halen ned da, den skal jo krølles over ryggen akkurat som mine hunder bærer halen, så hvis det var seriøse oppdrettere så må de ha hatt noen sinnsykt dårlig gemytt på de hundene sine.

Skrevet

Shibaer har ofte et problem med aggressivitet ift samme kjønn/eventuelt motsatt kjønn også (gjelder nok bare tisper, hehe). Derfor er det superviktig med masse og riktig sosialisering da de er små, og at det fortsetter hele livet. De er ofte reserverte mot fremmede, hengivne ovenfor eierne, men de er samtidig ofte ganske selvstendige.. Flott rase, men ganske krevende.

Skrevet
ja jeg tror det jeg også...de så skikkelig usikkre ut...Har kikket mye på rasestandar på disse hundene men dette var ikke bra...

men som sagt folk kan jo fint fremstille seg som "seriøse" når de vet at det kommer folk på besøk, kommer du uanmeldt så kan du ta dem på fersken.

en shiba somgår med halen ned hele tiden har det ikke godt med seg selv, sitter og tenker litt på det du har skrevet, en kan jo begynne ålure på om disse "seriøse oppdretterene" misshandler hundene sine på et vis.

jeg har sett mangen shibaer frem til nå og må ærlig innrømme det at ikke en av de har oppført seg som du har beskrevet. og Cristen Lang kan jeg virkelig gå god for, han er en utrolig flink oppdretter og ikke minst en utstillings dommer. og han har utrolig flotte og snille hunder(har hilst på de ja)

Skrevet

men som sagt folk kan jo fint fremstille seg som "seriøse" når de vet at det kommer folk på besøk, kommer du uanmeldt så kan du ta dem på fersken.

en shiba somgår med halen ned hele tiden har det ikke godt med seg selv, sitter og tenker litt på det du har skrevet, en kan jo begynne ålure på om disse "seriøse oppdretterene" misshandler hundene sine på et vis.

jeg har sett mangen shibaer frem til nå og må ærlig innrømme det at ikke en av de har oppført seg som du har beskrevet. og Cristen Lang kan jeg virkelig gå god for, han er en utrolig flink oppdretter og ikke minst en utstillings dommer. og han har utrolig flotte og snille hunder(har hilst på de ja)

Tenkte på det jeg og. Høres litt rart ut. O_o

De shibaene (heter de ikke egentlig shiba inu? ) jeg har møtt har har hale som er krøllet. Og de har også vært koselige.

Synes ikke èn oppdretter skal få ødelegge en rases rykte her inne. :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
    • Takk for svar. han har to trygge eldre hunder som han har lekt med noen ganger. vi har prøvd oss med andre valper, men han er ikke intendert i å leke med de, legger seg kun ned og ruller seg sammen som en ball. Virker utrygg, redd, så det har vi sluttet med.han er at typen som blir mer giret av å hyle, så det fungerer ikke.  han har ikke begynt å miste tenner enda, men har begynt å få noen. Får både tyggebein, fryser klut fra fryseren og fryste gullerøtter/ men når de intense periodene kommer så fungerer ingen ting. Time out er det eneste som fungerer, men det er jo et mareritt å få han i valpebingen fordi han bokstaveligtalt  sitter fast i deg.    vi krysser jo fingrene for at dette er en fase, for ellers er han lydig. Kan både sitt, ligg og bli. Men ikke når dette kikker inn
    • Sosialiserer dere noe med andre hunder? Bitehemming er noe de lærer veldig mye bedre i lek med andre hunder enn fra mennesker. Prøv å finne noen trygge hunder i nærområder eller bland kjente og gå en kort tur i bånd uten hilsing, før de får leke litt. Prøv å klynke til når han biter, og snu dere bort. For noen funker det, andre blir med gira av det. Vri opp filler og tauknuter i vann og frys dem. Isen demper smerte og klør i tennene. Nå er det vel litt tidligste laget med tannfelling, men kan være starten på en periode med MYE biting. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...