Gå til innhold
Hundesonen.no

Kaldblodshoppe selges


Shilamon

Recommended Posts

Skrevet

Vet at denne egentlig burde vært under kjøp og salg, men tror kanskje flere leser den her.

Eldanne er en 8 år gammel kaldblodshoppe som vi jobber med å redde. Hun er svært snill og grei i håndtering, men krever en erfaren rytter da hun kan finne på noen krumspring (hun er lite brukt her, så mulig dette bedres om hun brukes mer jevnt).

Hun er etter Spiekeld og Julianne og står i Lillesand rett utenfor Kristiansand.

Grunnet til at jeg legger det ut her er at tiden begynner å bli knapp for henne. Hun skulle egentlig vært avlivet for snart en måned siden, men vi syntes hun var for ung og fin for dette. Men det kommer inn en y hest på stallen i desember og da har vi ikke lenger mulighet til å ha henne.

Prisen er satt tl 5000, men vil kunne være diskutabel ved hurtig avgjørelse.

Om folk kan spre ordet til alle de måtte kjenne av potensielle kjøpere hadde vi satt veldig pris på dette da vi jo helst vil at hun skal få ett langt og godt liv:)

Annonsen på finn.no: http://www.finn.no/finn/bap/object?finnkode=19705041

Ta gjerne kontakt på PM om det skulle være noe dere lurer på, håper noen kjenner til noen som har lyst på henne. Det er en flott hest:)

Skrevet
Så ut som en søt frøken, og synd jeg ikke har penger til å ha hest.

Det jeg har tenkt også. Hun står på stallen til en vennine av meg og hun er virkelig helt herlig i håndteringen. Hadde jeg hatt litt bedre råd og en stall til overs skulle jeg gjerne tatt henne:)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...