Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan komme seg til Akvariet i Bergen?


Aina&Kaizer

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har tenkt meg en tur dit nå på lørdag, og skal ta kystbussen opp. Kan noen snille bergensere forklare hvordan jeg da kommer fra der kystbussen stopper, til akvariet? :icon_redface:

Jeg vet det er en slags guide på hjemmesiden deres, men jeg må ha det inn med teskje. :icon_redface: Går 11-bussen fra der kystbussen stopper?

Skrevet

Det er ikke langt å gå til akvarie.. Lurer på hvordan de får det til å ta 15-20 min fra sentrum.. :icon_redface: Om du er midt på torgalmenningen tar det kanskje 10-15 min om du går sakte.. Jeg har aldri giddet å ta buss til akvarie, så det kan jeg ikke svare på..

Nå vet jeg ikke hvor kystbussen stopper, men bussene i bergen går fra ganske mange forskjellige steder.. Om du går inn på tide.no så finner du ut startstedet til bussene.. Kan hjelpe deg etterpå dersom du ikke finner det ut selv :icon_redface:

Skrevet

Pleier å gå hvis jeg er på akvariet. Er ikke noe langt fra sentrum som Helle sier. Ellers så er jeg vel ikke til hjelp, for aner heller ikke hvor kystbussen stopper :icon_redface:

Skrevet

Finner ikke ut hvor kystbussen stopper... Men hvis det tar så kort tid å gå gidder jeg ikke ta bussen, hvis det ikke er veldig vanskelig å finne fram da?

Skrevet

Du går bare til fisketorget. Når du står der og ser mot sjøen, så går du til venstre og følger gaten som går langs sjøen bortover. Følg hovedgaten (bortimot rett frem) til du kommer til akvarie.. Veldig enkelt å finne :icon_redface:

(Du kan også gå en finere gate enn den nederste gaten, kan gå innom gågaten og sånt.. Så lenge du går utover så er det samme hvilken gate du tar. Alle gatene går i samme retning. Gågaten tror jeg er 1 eller 2 gater over den gaten jeg snakket om her..)

Du går altså helt til enden av gaten, og så når du er på enden ser du litt oppover mot venster, og der ser du inngangen på akvarie..

Er egentlig umulig å ikke finne.

Er usikker på om du får opp kartet jeg har funnet her:

Kart

I såfall, så er fisketorget det som heter "torget" på dette kartet. Og C. sundsgate er den nederste gaten langs sjøen som jeg snakket om. Den er heller ikke helt langs sjøen hele veien da, men sånn ca..

Dersom du ikke fikk opp kartet, så søk på "Bergen akvarie" på google maps, og gå fra "torget bergen" , så får du opp samme kart. :icon_redface:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...