Gå til innhold
Hundesonen.no

MH - Luno


Fjollebolle

Recommended Posts

Skrevet

Da har vi gått MH, utrolig gøy med en del overraskelser. Skuddet var jeg jo litt spent på siden han aldri har opplevd det før, men der ble det en 1 så ingen grunn til bekymring :ahappy:

NBFK avd. Hordaland var arrangører, og må si jeg syns de har gjort en kanonjobb! Er vel første gang de arrangerer MH, men forhåpentligvis blir det ikke den siste!

Legger ut link til videoene, protokoll kommer på hjemmesiden denne uken, et par dager kan det ta siden den ikke er topp prioritet for tiden. (Men om man er litt nysgjerrig kan den sees på oppdretters hjemmeside her: http://www.groenendael.no/pages/LunoMH.htm Godt de er bedre til å oppdatere enn meg :blink:)

MH del 1

MH del 2

Ellers har den unge herren tilbrakt kvelden med et stort tyggebein; kjekke unge herrer bør belønnes for at de er kjekke unge herrer syns jeg :aww: (Så får det heller forbigås i stillhet at han nok uansett ville fått et trøstebein om jeg ikke hadde vært fornøyd med resultatet :lol: )

Skrevet
Gratulerer så mye :ahappy: Fin gjennomføring. Sku ha vært med som figurant, hadde det ikke vært for ag kurs :lol:

Takk =D Og lurte på om du skulle være figurant ja hehe. Hadde vært gøy, men skjønner godt du prioriterte kurs med flinke gutten din! :ahappy:

Flinke Lunoen!

Grattis med vel gjennomført MH :lol:

Tusen takk :lol:

Skrevet

Gratulerer fra oss også... Synd vi ikke fikk gått samme dagen allikevel, da kunne du vært kameratante.. :lol: men sånn er det... Godt at jeg iallefall fikk sett film av lille Luno på MH :lol: Flink var han :lol:

Skrevet

Tusen takk ;)

Gratulerer fra oss også... Synd vi ikke fikk gått samme dagen allikevel, da kunne du vært kameratante.. :lol: men sånn er det... Godt at jeg iallefall fikk sett film av lille Luno på MH :lol: Flink var han ;)

Luno sender takk til tante ;) Og ja, var dumt vi havnet på forskjellige dager, skulle gjerne ha sett småtøttene og! Men får se positivt på det, hadde jeg labbet rundt der i flere timer med formen slik den er nå hadde jeg mest sannsynlig deiset overende under Luno's MH :lol: (Får holde med kjeledress liksom om han ikke skulle fått fallende rødtopper å hanskes med og hehehe)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...