Gå til innhold
Hundesonen.no

hva skjer med de stjålne hundene?


henrikke

Recommended Posts

Det er jo ille den tendensen som brer seg nå, at frekkasene til og med tar seg inn i andres hager!

Ikke noe nytt at hunder blir borte, men det er nå forskjell på at bikkja blir tatt fra utenfor kiosken til at en henter dem hjemme..

Men hva brukes disse hundene til? Hva skal man med dem?

-videresalg?

- avl i puppymills?

- ren terror? ( ikke så vanlig tror jeg, takk og lov)

Det en ikke har blitt presentert i media er kamphundtreningsobjekter, som det var mye snakk om for noen år siden.. folkesnakket sa at det var ikke alle steder en kunne gå med hunden løs, for det lå skumle folk på lur..

Agner en ikke kamphunder nå lenger? Er kamphundmiljøet borte?? eller var det aldri der?

Håper endelig det ikke er en faktor...

Om noen skule stjele min kjære hund ( Gud forby) ville den eneste trøsten være at han kanskje hadde fått et hjem hos noen som var snille med ham..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

- løsepenger?

Så vidt jeg har fått med meg er det ofte små hunder som tas, både renrasa og blandinger - og det reklameres jo i hytt og pine, og media har hatt flere saker om smugling ect, så folk får med seg hvor verdifulle slike små hunder er...

Videresalg og avl, som du nevnte haver jo også under denne motivasjonen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hundene blir gjerne stjålet på utstilinger ..

De blir videre solgt for dyre dommer i andre land.

De blir brukt til og presse ut penger av eierene

De blir brukt til og produsere valper.

Jasså? Jeg kan bare huske en sak hvor to cockere mener jeg det var, ble stjålet fra utstilling. Har lest om betydelig flere som har blitt "hentet hjemme", eller tatt fra utenfor butikker/bensinstasjoner o.l..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jasså? Jeg kan bare huske en sak hvor to cockere mener jeg det var, ble stjålet fra utstilling. Har lest om betydelig flere som har blitt "hentet hjemme", eller tatt fra utenfor butikker/bensinstasjoner o.l..

Jeg kan komme på 5-6 ganger hunder har forsvunnet fra utstiling. Har lest det både her, NKK sin side, Dagbladet/VG. Det finner vell disse tyvene de "beste" hundene. Men det er jo hunder som forsvinner på andre måter også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har gordon setter setter som «hveser» i alt av kortseler om hun drar i båndet. Pga festepunktet er så langt framme/ spisst brystbein.   Eneste som hjalp her var trekksele,sydd på mål (Piap Design) de fra butikk vi prøvde hjalp ikke på problemet.     
    • Det er et råd som gjelder de fleste helsesituasjoner med hund. Så lenge de spiser og drikker normalt og virker ellers frisk så følger man med. Og ringer dyrlegen hvis det endrer seg.  Spør du på nett vil du få ulike råd, men folk flest har ikke kompetanse til å gjøre vurderinger av en helsesituasjon basert på en enkel beskrivelse. Er du usikker er det best å høre på en dyrlege du stoler på eller som noen kan anbefale. 
    • Det er ikke så vanlig med den fargen på utflod. Men selv to dyrleger sier forskjelloge. Oppdretter sa ring og hør med dyrlegen. Har du ikke svar på spm la vær å svare rett og slett
    • Hvis du ikke har erfaring med paring fra før, kanskje hør med din egen oppdretter? Så lenge hunden er frisk nok så er det vel uansett ikke så mye å gjøre utover å se an.
    • Hei.  Vi parret tispa vår for ca 14 dager siden hun har de siste dagene hatt mørk/brun aktig utflod. Er det noen som har vært borti dette før?  Har snakket med dyrlegen og fikk beskjed om at så lenge hun var seg selv, spiste, drikker ikke oppkast/diare så skulle vi det ann. Lukter ikke noe av det som kommer ut hun har heller ikke feber den er 37.6.  Blir så usikker har snakket med to forskjellige Dyreklinikk i ettermiddag den ene sa det kunne være en abort men den andre sa da skulle det ikke vært noe blod. Så ble litt forvirra 🙄
×
×
  • Opprett ny...