Gå til innhold
Hundesonen.no

Linkesamling til egendesignede halsbånd


Recommended Posts

Skrevet

Tenkte lage et samleemne der vi samler alle linkene til halsbåndsider der man kan designe selv. Gjerne med erfaringer fra de som har bestilt.

http://minxdesign.se/

http://kifani.no/hundeutstyr/index.php

http://www.collarmania.com/

http://dafnedesign.se/Startsida.html

http://vibri.com/

Kopier gjerne før du føyer til, så får vi en komplett liste :getlost:

Edit: Denne kan jo være kjekk å ha: http://manuelsweb.com/in_cm.htm

Skrevet

http://minxdesign.se/

http://kifani.no/hundeutstyr/index.php

http://www.collarmania.com/

http://dafnedesign.se/Startsida.html

http://vibri.com/

http://blockydogs.com

Cozy Critter

Jeg har kun halsbånd fra Kifani. Jeg var ikke helt fornøyd med løsningen på halvstrupdelen på det, men det er fordi det er en D-ring på mitt der de nå har satt inn en firkant, dermed ble webbingen veldig fort slitt på litt feiil måte i hard bruk. Nå som de bruker firkantig "ring" så er ikke det noe problem. Jeg er veldig fornøyd med tjenestedekkenet derfra.

Skrevet

http://minxdesign.se/

http://kifani.no/hundeutstyr/index.php

http://www.collarmania.com/

http://dafnedesign.se/Startsida.html

http://vibri.com/

http://blockydogs.com

Cozy Critter

http://www.doglegdesign.se/

Har sele fra Dogleg, veldig fine og holdbare syns jeg. Var litt styr med betaling siden en må overføre pengene til konto, så da ble det litt dyrere med gebyr for overføring til utlandet for min del. Men er som sagt veldig fornøyd, har og et halsbåns fra collarmania som jeg er veldig fornøyd med:)

Skrevet

Fin tråd! jeg har foreløpig bare prøvd Vibri, men vurderer Kifani eller Collarmania neste gang.

Skrevet

Har både sele og halsbånd fra vibri og er veldig fornøyd!Super service,solide og slitesterke produkter og de blir jo så fine når velger alt selv at :getlost: Sela har jeg hatt noen uker nå og er knall fornøyd med!Aldri sele fra vanlig hunde butikk her gjenn nei.Har aldri betalt toll eller.Eneste er at jeg synes siden er en smule kronglete bestille fra ellers alt topp!

Skrevet

Kan jo si at jeg har fra Kifani og Vibri, fornøyd med begge - men tok kortere tid fra Kifani :getlost:

Jeg har 4 halsbånd fra Collarmania, 3 fra Kifani og 1 fra Vibri.

Er IKKE fornøyd med det fra Vibri.

Nå ble jeg jo nysgjerrig, hvorfor ikke?

Skrevet
Jeg har 4 halsbånd fra Collarmania, 3 fra Kifani og 1 fra Vibri.

Er IKKE fornøyd med det fra Vibri.

Hva er du misfornøyd med på Vibri-båndet? Jeg har hatt min en god stund nå, og er fortsatt fornøyd med det.

Skrevet
Kan jo si at jeg har fra Kifani og Vibri, fornøyd med begge - men tok kortere tid fra Kifani :getlost:

Nå ble jeg jo nysgjerrig, hvorfor ikke?

Hva er du misfornøyd med på Vibri-båndet? Jeg har hatt min en god stund nå, og er fortsatt fornøyd med det.

For det første så sydde hun det for stort, selvom hun fikk riktige mål, også er jeg ikke fornøyd med passformen på det stivt og "ekkelt", jeg har skinn ytterst da :blink:

vibrison01.jpg

Skrevet

Ah, den som hadde hatt en korthåret hund.. Lyng har fått krage, så der vises jo ikke noe lenger, og Lira blir vel heller ikke akkuat korthåret! *ler*

Skrevet
For det første så sydde hun det for stort, selvom hun fikk riktige mål, også er jeg ikke fornøyd med passformen på det stivt og "ekkelt", jeg har skinn ytterst da :getlost:

vibrison01.jpg

Det var jo synd! Orry sitt er perfekt i størrelse. Jeg har skinn ytterst på hans også; båndet var stivt de første gangene vi brukte det, men det "formet" seg fort.

Skrevet

Renate A:Synd du ikke er fornøyd med halsbåndet fra vibri ikke nå særlig at det ble for stort akkorat...Har et i kunstskinn jeg også og har aldri tenkt over at det kan virke litt hardt.

Skrevet

Har halsbånd og kobbel fra vibri; kjempefornøyd med de jeg har fått i riktig størrelse! :) Hadde en sele fra doglegdesign, men den var av skikkelig rævva kvalitet. :) Klipsen hang ikke fast i selen, så når hunden trakk, gikk klipsen av og hunden var løs. Syns også at den virket veldig simpel og hjemmelagd.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...