Gå til innhold
Hundesonen.no

Beskyttelse mot knott/mygg


Recommended Posts

Guest Gråtass

Spray de med Autan myggspray og smør inn bittene med Eurax. Det antas også at hunder som spiser hvitløk holder mygg og knott på avstand.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Min erfaring spesielt på hest er at slike sprayer du kjøper funker i to kvarter så er de beskyttelse lik null. Det jeg gjorde på hesten min var å blande 50%eddik 50% vann med masse hvitløksfedd oppi. Du kan sikkert blande sterkere og hvis huden tåler det. Sprayet i godt monn på hele hesten og insektene holdt seg langt unna. Det stinker, men funker. Så kan du bare spyle det av når du kommer inn fra tur hvis det lukter helt grusomt. Det er MYE billigere og funker bedre enn de du kjøper.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Citronella-olje og teatree olje har god effekt. Om du ikke får tak i teatree kan du blande citronella og eukalyptus, litt sprit for konservering, ta litt timian i også så får du en god spray som funker på folk og fe.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tar ikke expot eller frontline eller noe sånt knott og mygg? :whistle:

Dette har jeg faktisk akkurat testet:) Vi tok på flåttmiddel før vi skulle på tur og har nå vært en uke i Finnmark. Bikkja har vært grå av mygg til tider og med stikk flere steder, så min konklusjon er at de ikke er virkningsfulle nok:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Stoffbur var jo en idé! Det tror jeg ikke hun har noe forhold til fra før, så da er det kanskje mulig å begynne helt fra start med positive assosiasjoner. Det skal jeg prøve!
    • Det høres jo ut som du må jobbe med å gjøre bil til noe mer positivt som et separat prosjekt. Det fikser du! Kan du ha med bur på trening og sette ut et annet sted for pause/hvile? Eller teppe et sted du kan binde henne? Vil et stoffbur funke og være annerledes nok til å senke terskelen litt? Kompostgrinder?
    • Det viser seg nå at hun rett og slett har traumer relatert til bilkjøring og spesielt det å bli forlatt alene i bil. Det er såpass alvorlig at jeg ikke har lyst til å gå nærmere inn på det ettersom tidligere eier ikke er her og kan forsvare seg, men dette gjør det ekstremt vanskelig både å gå på kurs og delta på treninger, ettersom jeg ikke kan "pause" henne i bil (da blir hun så stressa at det ikke er mulig å få kontakt med henne i det hele tatt). Hun har rett og slett ingen steder å slappe av på kurs/trening. Dette er utrolig fortvilende og jeg kjenner meg litt motløs akkurat nå... Hun er veldig trenbar og en kjempesøt hund innafor de rammene der hun føler seg trygg, men skal jeg ha sjans til å få gjort noe med øvrig problematferd (som det viser seg å være mye av) må vi gå på kurs og trene...
    • Takk, er veldig trist men vi fikk over 12 år sammen så litt trøst i de gode dagene.
    • Kondolerer❤️💔 Er vondt å miste sin beste venn🌸
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...