Gå til innhold
Hundesonen.no

Beskyttelse mot knott/mygg


Recommended Posts

Guest Gråtass

Spray de med Autan myggspray og smør inn bittene med Eurax. Det antas også at hunder som spiser hvitløk holder mygg og knott på avstand.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Min erfaring spesielt på hest er at slike sprayer du kjøper funker i to kvarter så er de beskyttelse lik null. Det jeg gjorde på hesten min var å blande 50%eddik 50% vann med masse hvitløksfedd oppi. Du kan sikkert blande sterkere og hvis huden tåler det. Sprayet i godt monn på hele hesten og insektene holdt seg langt unna. Det stinker, men funker. Så kan du bare spyle det av når du kommer inn fra tur hvis det lukter helt grusomt. Det er MYE billigere og funker bedre enn de du kjøper.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Citronella-olje og teatree olje har god effekt. Om du ikke får tak i teatree kan du blande citronella og eukalyptus, litt sprit for konservering, ta litt timian i også så får du en god spray som funker på folk og fe.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tar ikke expot eller frontline eller noe sånt knott og mygg? :whistle:

Dette har jeg faktisk akkurat testet:) Vi tok på flåttmiddel før vi skulle på tur og har nå vært en uke i Finnmark. Bikkja har vært grå av mygg til tider og med stikk flere steder, så min konklusjon er at de ikke er virkningsfulle nok:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...