Gå til innhold
Hundesonen.no

Trippelstevnet i Nordnesdalen


MegaMarie

Recommended Posts

Skrevet

Vell, jeg er vell den som er tidligst hjemme her :icon_cry: Vi startet bare AG HOPP i dag for Berner Sennen klubben, vi droppet Os sin. Det var vell mest fordi det var hennes første offisielle konkurranse og jeg ville ikke slite henne for mye ut.

Vi ble desverre disket, men det var litt min feil. Jeg er likevell kjempe stolt av henne! Hun hadde kjempe bra fokus til tross for at det var en ny bane med nye spennende lukter på. Alt gikk strålende helt til hinder nr.10 slalomen. Der hoppet hun forbi en pinn men jeg rettet hun inn igjen, så på slutten hoppet hun forbi den og, men da droppet jeg det og suste avgårde. Jeg trodde vi bare ville få det som feil, men ble disket. Så suste hun over resten, helt til vi kom til pølsen. Den var litt skummel. Så jeg bare droppet den også og løp videre.

Vi satser på å ikke bli disket i morgen :lol: Hun var uansett utrolig flink!

Skrevet

Vi har stilt ag2 og ag3 (debut) og hopp3 for begge klubbene.

Disket de tre første løpene, men må allikevel si meg veldig fornøyd med begge hoppløpene, god fokus, jevn fart og hinderdiskriminering av tunnelene. Godt jobbet av bomsen :icon_cry:

Ag2 var mer kaotisk, det som var positivt å ta med seg var gode felter.

Ingen tjuvsarter i dag heller :o

Debuterte i ag3, klinket til med et knallbra løp, stuper dessverre stigefeltet ned. Sikkert min iver som ødelegger litt.

Kun en er feilfri så Birkebomsen blir nr 2 foran søster Diesel og oppdretter Line på en 3. plass.

En flott men laaang dag :lol:

Skrevet
Så dumt da, at hun ble disket. BEDRE LYKKE i morgen da :icon_cry:

Skulle egentlig vært der oppe å sett på, men vi hadde og har mye å gjøre i dag..

Du får komme opp i morgen da :P Jeg er kjempe fornøyd med henne uansett! Trodde ikke det ville gå så bra.

Håper det går bedre i morgen :lol: Var en tur innom for å sosialisere/miljøtrene valpis, men ble ikkje så lenge. Små knøtt blir fort slitne :o

Hvilken valp har du? Så en del valper der. Sikkert god miljøtrening det! Takk.

Vi har stilt ag2 og ag3 (debut) og hopp3 for begge klubbene.

Disket de tre første løpene, men må allikevel si meg veldig fornøyd med begge hoppløpene, god fokus, jevn fart og hinderdiskriminering av tunnelene. Godt jobbet av bomsen :o

Ag2 var mer kaotisk, det som var positivt å ta med seg var gode felter.

Ingen tjuvsarter i dag heller :D

Debuterte i ag3, klinket til med et knallbra løp, stuper dessverre stigefeltet ned. Sikkert min iver som ødelegger litt.

Kun en er feilfri så Birkebomsen blir nr 2 foran søster Diesel og oppdretter Line på en 3. plass.

En flott men laaang dag :P

Så bra :o Gratulerer med 2 plass! Lykke til i morgen og da!

Skrevet
Du får komme opp i morgen da :lol: Jeg er kjempe fornøyd med henne uansett! Trodde ikke det ville gå så bra.

Kan dessverre ikke, skal i dåp, det var derfor vi ikke kunne i dag.

Skulle kjøpe dåpsgave og litt sanne ting..

Men da får du iallefall skrive hvordan det gikk i morgen da :o

LYKKE TIL :icon_cry:

Skrevet
Så bra :lol: Gratulerer med 2 plass! Lykke til i morgen og da!

Takk takk :icon_cry:

Vi er ganske jevn når det gjelder resultater for tiden enten går det bra eller så disker vi, som oftest litt av begge deler :o

Skrevet

Disket i dag igjen, og atter en gang var det min feil :o I dag sendte jeg henne på feil hinder. Men det hadde kanskje ikke gått så bra uansett. Vi måtte vente en stund på start (det måtte vi i går også, samme person før oss som de måtte styre på med noe greier etter at han var ferdig :S) så hun måtte sitte lenge å vente før vi fikk startet og da syns hun de ble litt kjedelig når det ikke skjedde noe. Så hun løp litt rundt å snuste og droppet noen hinder på veien. Slalomen og pølsen var hun i dag kjempe flink med ihvertfall :lol:

Jeg har tatt en del bilder i dag, men bare 26 av noe med 400 bilder ble bra XD Men jeg legger de ut her så fort de har lastet opp :icon_cry:

Skrevet

Det er betalt hjemmeside, så har jeg blandt annet mulighet til å lage det galleriet der. Tipper du da fant ut at du ikke ville ha det galleriet, men likevell. HER ER LINKEN. :ahappy:

Hun var jo kjempeflink, så er ikke noe huff huff egentlig :baby: Var mer huff, Marie! Dårlig handler du er! :whistle:

Skrevet
Det er betalt hjemmeside, så har jeg blandt annet mulighet til å lage det galleriet der. Tipper du da fant ut at du ikke ville ha det galleriet, men likevell. HER ER LINKEN. :ahappy:

Hun var jo kjempeflink, så er ikke noe huff huff egentlig :P Var mer huff, Marie! Dårlig handler du er! :whistle:

Takk :baby: Jaja, så få du bli bedre til neste stevne da :P:D

Skrevet
Har Eurasier :P

Da gikk jo du rett forbi oss da. :baby: Satt med det rosa/lilla buret med papillon'ene inni. Altså, det var en annen vi satt med. Jeg satt i en rosa stol ved siden av dem.

Med oss var det litt så som så i grunn :P

Fikk en 2 plass i Agility 2 på lørdagen og et knallbra lagløp i dag :D Hadde en fin debut i klasse 2, på tross av manglende kjemi med Acemann :ahappy:

Han var mest opptatt av alle damene med løpetid, enn å være med meg. :whistle:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...